TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Rozmowy z młodymi o etyce w technologii w ramach przygotowań IGF 2021

W dyskusji związanej z etyką w technologii wzięło udział ponad 2500 osób. Spotkanie odbyło się online i jest ono jednym z poprzedzających Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021.

Wydarzenie otworzył Krzysztof Szubert – pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021 wraz z Piotrem Mazurkiem – pełnomocnikirm rządu ds. polityki młodzieżowej oraz  Sophią The Robotem, która ma obywatelstwo Arabii Saudyjskiej.

Tematem była przyszłość światowej gospodarki, ochrona danych i prawa człowieka w internecie. Odbyła się również dyskusja o tym, czy roboty odbiorą młodym ludziom pracę?

Polski głos ekspercki w dyskusji należał do Roberta Kroplewskiego – pełnomocnika ministra cyfryzacji ds. społeczeństwa informacyjnego, polskiego eksperta ds. etycznej AI w OECD, Komisji Europejskiej i UNESCO.

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia była Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem. Po raz kolejny udowodniło to chęć młodych do obecności w debacie o przyszłości świata cyfrowego.

– Szczególnie ważne jest dla nas zaangażowanie w ten dialog ludzi młodych, przyszłych liderów cyfrowego świata. Szczyt Cyfrowy to wyjątkowa okazja, żeby pokazać jak bardzo ważny jest ich głos i opinia. Do zobaczenia w Katowicach! – mówi Krzysztof Szubert, pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021.

Od 6 do 10 grudnia 2021 r. Polska będzie gospodarzem Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021. Odbędzie się on w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

A 11 i 12 grudnia będzie miało miejsce IGF After Party. Będzie to weekend wypełniony dyskusjami i aktywnością programistów z całego świata.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...