TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Decyzją sądu PGE ma obowiązek wykonania umowy ramowej wobec OSD

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, postanowieniem z dnia 25 maja 2021 r., odmówił spółce PGE Dystrybucja wstrzymania wykonalności Decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Informacja została doręczona do Grupy Roboczej ds. Kontaktów z Administracją Publiczną KIKE. Są to dobre wieści dla przedsiębiorców telekomunikacyjnych.

KIKE bierze aktywny udział w toczącym się postepowaniu jako Zainteresowany. Izba gospodarcza zrzesza zainteresowanych dostępem do infrastruktury technicznej przedsiębiorców telekomunikacyjnych.

Toczą się losy wniosków o wstrzymanie wykonalności decyzji Prezesa UKE wydanych wobec Tauron, Enea, Energa i Inoggy Stoen. W świetle jednak decyzji wobec PGE Dystrybucja należy przypuszczać, że decyzje w tych sprawach będą analogiczne.

PGE ma obowiązek realizowania warunków decyzji ramowej wydanej wobec OSD. Jest ona wykonalna niezależnie od postępowania odwoławczego.

Część operatorów telekomunikacyjnych wstrzymało się  z działaniami do wydania decyzji przez sąd.

Od 25 maja nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by składali wnioski o zawarcie umów ramowych i aktualizowali stawki za korzystanie ze słupów czy składali wnioski o wykorzystywanie słupów średniego napięcia.

Źródło: okablowani.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...