TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Routery CUDY

Firma xbest.pl dodała do swojej oferty całą gamę urządzeń sieciowych marki CUDY, są to między innymi systemy mesh, karty sieciowe, reapetery oraz adaptery USB. W tej publikacji zostaną przedstawione routery w standardzie WiFi 5 oraz 6, stanowiące centralny punkt każdej sieci domowej, pozwalające na komunikację z siecią zewnętrzną wszystkich urządzeń, które do niej należą. Obecnie to bardzo mocno rozpowszechnione urządzenia, które można odnaleźć praktycznie w każdym domu, biurze a nawet w miejscach użyteczności publicznej jak restauracje, bary czy dworce.

pasek

CUDY WR1300 to podstawowe urządzenie spośród prezentowanych, obsługujące łączność bezprzewodową w standardzie Wi-Fi 5, o łącznej prędkości przesyłu danych wynoszącej 1200 Mbps (300 Mbps dla pasma 2,4Ghz i 867Mbps dla pasma 5Ghz). Router posiada 5 portów GigabitEthernet 10/100/1000 Mb/s (1xWAN, 4xLAN). Wyposażony jest 4 zewnętrzne anteny o zysku 5dBi, co zapewnia pokrycie dużej powierzchni stabilnym sygnałem. W zestawie z urządzeniem znajduje się zasilacz, kabel RJ45 oraz skrócona instrukcja obsługi. Wymiary urządzenia wynoszą: 205 x 138 x 39 mm.

CUDY X6 to urządzenie pracujące w nowoczesnym standardzie Wi-Fi 6, o łącznej prędkości przesyłu danych wynoszącej 1800 Mbps (574 Mbps dla pasma 2,4Ghz i 1201Mbps dla pasma 5Ghz). Router został wyposażony w 5 portów GigabitEthernet 10/100/1000 Mb/s (1xWAN, 4xLAN). Posiada 4 zewnętrzne anteny o zysku 5dBi, co zapewnia stabilne połączenie, przy pokryciu dużej przestrzeni. W zestawie z urządzeniem znajduje się zasilacz, kabel RJ45 oraz skrócona instrukcja obsługi. Wymiary urządzenia wynoszą: 205 x 138 x 39 mm.

CUDY WR3000 to najszybsze spośród prezentowanych urządzeń, posiadające nowoczesny standard Wi-Fi6, o łącznej prędkości przesyłu danych wynoszącej aż 3000Mbps (2402Mbps dla pasma 5Ghz i 574Mpbs dla pasma 2,4Ghz). Router został wyposażony w 4 porty GigabitEthernet 10/100/1000 Mb/s (1xWAN, 3xLAN). Posiada 4 zewnętrzne anteny o zysku 5dBi zapewniające stabilne połączenie przy pokryciu dużej powierzchni.

W zestawie z urządzeniem znajduje się zasilacz, kabel RJ45 oraz skrócona instrukcja obsługi. Wymiary urządzenia wynoszą: 200 x 117 x 35 mm.

Standard Wi-Fi 6 zastosowany w modelach X6 oraz WR3000 oferuje technologie poprawiające efektywność przesyłu danych i zasięgu, między innymi: OFDMA – umożliwiającą transmisję danych wielu użytkowników jednocześnie; MU-MIMO sprawiająca, że kilka anten routera jest w stanie obsługiwać wiele urządzeń w tym samym czasie, nie powodując spadków prędkości sieci; kształtowanie wiązki Beamforming, powodujące, że sygnał jest bardziej ukierunkowany do określonych urządzeń, dzięki czemu każde z nich otrzyma dostęp do sieci, jakiego potrzebuje w danym momencie. Dodatkowo dzięki technologii WiFi 6 w routerach zaimplementowano najnowszy sposób szyfrowania jakim jest WPA3.

Wszystkie prezentowane routery zostały wyposażone w funkcję provisioningu opartego o protokół TR-069. Pozwala to na zdalną i bezpieczną komunikację między urządzeniem końcowym, a dostawcą internetu, co umożliwia pobieranie konfiguracji routera z serwera operatora oraz zezwala na zdalną diagnozę i konfigurację bez konieczności wysyłania technika na miejsce dostarczenia usług lub angażowania użytkownika końcowego.

Technologia Whole-Home Mesh WiFi, polega na łączeniu się kilku urządzeń marki CUDY w celu stworzenia jednolitej sieci Wi-Fi (nie jak w przypadku reapeterów-wielu), przez co urządzenia odbierające sygnał będą się przełączać automatycznie i płynnie, bez przerywania ciągłości połączenia. Eliminuje to przerwy w połączeniu sieciowym, jakie można napotkać podczas korzystania z np. wzmacniaczy, gdy sprzęt przełączają się pomiędzy różnym sieciami Wi-Fi tracąc chwilowo dostęp do internetu, a niektóre urządzenia muszą być przełączane ręcznie przez użytkowników.


Pełna oferta prezentowych produktów jak i innych marki CUDY dostępna jest na stronie internetowej www.xbest.pl. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym w celu uzyskania informacji na temat aktualnych cen oraz dostępności urządzeń.

Siedziba: Al. Jerozolimskie 96,
Polska, 00-807 Warszawa

Oddział w Rybniku: ul. Św. Józefa 141D Polska, 44-200 Rybnik
Tel: +48 32 239 6000

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...