Rejestracja na Szczyt Cyfrowy

244

Rozpoczęła się rejestracja uczestników na Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF2021. To najważniejsze wydarzenie cyfrowe tego roku odbędzie się w Katowicach. Hasłem tegorocznego szczytu jest Internet United.

Wydarzenie będzie miało miejsce katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 6-10 grudnia 2021 r. Spodziewanych jest kilka tysięcy gości z całego świata. Obecność na Szczycie potwierdzili sekretarz generalny ONZ – António Guterres, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej – Margrethe Vestager, ministrowie cyfryzacji z różnych zakątków świata, przedstawiciele biznesu z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego.

Ale w Szczycie Cyfrowym może wziąć udział każdy. Należy się zarejestrować na stronie:
https://www.intgovforum.org/multilingual/content/igf-2021-registration

Można też sprawdzić wstępny program. Zarówno fazy głównej Szczytu Cyfrowego, które będzie miała miejsce w dniach 7-10 grudnia, jak i „dnia zero” czyli 6 grudnia.

W programie warsztaty, otwarte dyskusje, sesje grupowe i networkingowe. Pośród tematów znajdą się takie jak integracja społeczno-gospodarcza i prawa człowieka, powszechny dostęp do sieci, zrównoważony rozwój środowiskowy czy otwarte ekosystemy zarządzania internetem. Program dostępny na stornie:
https://www.intgovforum.org/multilingual/content/igf-2021-schedule

Źródło: gov.pl