TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Redge Technologies dostarcza platformę telewizyjną dla Grupy MiŚOT

Grupa MiŚOT wybrała Redge Media jako kompletne i najlepsze na rynku rozwiązanie technologiczne do tworzenia usług IPTV/OTT/VOD. Projekt obejmuje wdrożenie platformy, która dostępna będzie dla klientów małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych.

Grupa MiŚOT to holding wyspecjalizowanych spółek wytwarzających i dostarczających hurtowo produkty i usługi małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym, którzy wkrótce staną się jej akcjonariuszami.

Obecnie jej klientami jest ponad 1000 podmiotów z tego sektora. Mali i średni operatorzy telekomunikacyjni dostarczają internet do 25 proc. gospodarstw domowych w Polsce, a z ich usług korzysta prawie 40 proc. użytkowników internetu stacjonarnego.

– Naszym realizowanym od lat celem jest działanie w interesie i na rzecz operatorów, a w szczególności dostarczanie wysokiej jakości i korzystnych cenowo rozwiązań do prowadzenia biznesu. Stale zwiększamy ofertę, odpowiadając na potrzeby środowiska – mówi Krzysztof Czuszek, prezes zarządu MiŚOT SA.

Redge Media to kompletna platforma technologiczna dla telewizji IPTV/OTT rozwijana od 2007 r. przez Redge Technologies. Rozwiązanie składa się z dwóch podstawowych komponentów. Redge Media SDP obejmuje narzędzia do zarządzania treścią, użytkownikami i usługami, a także aplikacje dla różnych urządzeń końcowych – w tym dla dekoderów opartych o system AndroidTV. Redge Media VDP to rozwiązanie do transkodowania, zabezpieczania i dystrybucji treści wideo. Elementem Redge Media VDP jest rozproszony system dystrybucji treści (CDN), który oferuje pracę w modelu hybrydowym, doskonale dostosowanym do potrzeb operatorów telekomunikacyjnych. W tym trybie ruch użytkowników jest automatycznie przenoszony pomiędzy węzłami on-premise a chmurą publiczną.  

– Mali i średni operatorzy telekomunikacyjni potrzebują w swej ofercie nowoczesnej telewizji – atrakcyjnej cenowo, jak również opartej o nowoczesne i praktyczne rozwiązania technologiczne. Jestem przekonany, że udało nam się to osiągnąć –  komentuje prezes Krzysztof Czuszek.

 – Świadczenie usług telewizyjnych do tej pory wymagało efektu skali, co stanowiło wyzwanie dla małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych. Współpraca z Redge pozwala Grupie MiŚOT na uruchomienie pojedynczej platformy, która będzie wykorzystywana przez wielu współpracujących operatorów budujących wspólny wolumen u dostawców treści. Wierzymy, że dostarczając usługi szerokopasmowej sieci lokalnym społecznościom mali i średni operatorzy uzupełniają ofertę rynkową dużych operatorów – komentuje Marek Szymczak, dyrektor sprzedaży Telco Media i Partner Manager w Redge Technologies.

Grupa MiŚOT skupia podmioty oferujące produkty i usługi dla małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych. W skład holdingu wchodzą m.in. spółki: EPIX (węzły wymiany ruchu), Projekt MdS (rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa), Projekt MdO (uczestniczy w imieniu małych i średnich operatorów w dużych przetargach; obecnie obsługuje m.in. dostawy szerokopasmowego Internetu do ponad 3 tys. szkół), Projekt MdI (tworzy polską sieć LPWAN, która będzie świadczyć komercyjne usługi dla administracji, biznesu i gospodarstw domowych w oparciu o technologię LoRa), Projekt MdM (wydawca mediów dla branży telekomunikacyjnej i organizator integracji środowiska) oraz Stowarzyszenie e-Południe (inkubacja i wspieranie projektów dla MiŚOT) i Fundacja Lokalni (działalność CSR i promocja lokalności). W ubiegłym roku Grupa MiŚOT rozpoczęła przygotowania do wybudowania na południu kraju ekologicznego i ekonomicznego Centrum Przetwarzania Danych, zaplecza dla dalszego rozwoju projektów swoich spółek. Więcej: misot.pl

Redge Technologies jest liderem technologii OTT i edge computing w Europie Środkowo-Wschodniej, obecnym na rynku od 2007 roku. Współwłaścicielem spółki jest Grupa Play. Flagowym rozwiązaniem firmy jest Redge Media – platforma OTT dostępna w modelach PaaS i on-premise, składająca się z Service Delivery Platform oraz Video Delivery Platform, którego elementem jest rozproszony system dystrybucji treści (CDN), stworzony w architekturze edge computing. Firma Redge Technologies stworzyła również Redge Guardian – oprogramowanie służące do mitygacji wieloterabitowych ataków DDoS.

Paweł Gniadek
Paweł Gniadek
Doświadczony ekspert w obszarze komunikacji, z ponad 25-letnim stażem, ma w dorobku pracę w mediach, agencjach public relations, jak również spółkach, także dużych - giełdowych. Wraz ze współpracownikami tworzył efektywne struktury komunikacyjne i promocyjne, przygotował i nadzorował w obszarze komunikacji i promocji wiele skutecznych projektów (np. IPO, duże przejęcia, sprzedaż, konsolidacja) i kampanii, nadzorował i prowadził ambitne i bardzo efektywne projekty sponsoringowe, opracował regulacje z obszaru promocji – strategie public relations, strategie marki, strategie CSR, zasady sponsoringu, zasady promocji – a przede wszystkim skutecznie je wdrażał. W dorobku ma (wraz z zespołami) liczne nagrody i wyróżnienia, w tym m.in. wiele nagród za najlepszy raport roczny, a także przyznawane przez Gazetę Giełdy „Parkiet” dwie pierwsze nagrody za najlepsze relacje inwestorskie w latach 2014 i 2015. W 2012 roku otrzymał tytuł „Człowiek PR-u 2012” przyznawany przez branżowy miesięcznik Brief.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...