TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Przyspieszenie globalnego internetu. Polska na 39. miejscu

Z najnowszego raportu firmy Akamai “The State of the Internet” wynika, że z najszybszego dostępu do szerokopasmowego internetu korzystają mieszkańcy Korei Południowej. Średnia prędkość łączy internetowych wyniosła tam w IV kwartale 2016 roku 26,1 Mb/s. Wspomniany kraj utrzymał się na pozycji lidera, mimo że jako jedyny z Top 10 rankingu zanotował spadek prędkości w ujęciu rocznym i kwartalnym.
Za Koreą Południową znalazły się Norwegia (23,6 Mb/s), Szwecja (22,8 Mb/s), Hongkong (21,9 Mb/s), Szwajcaria (21,2 Mb/s), Dania (20,7 Mb/s), Finlandia (20,6 Mb/s), Singapur (20,2 Mb/s), Japonia (19,6 Mb/s) oraz Holandia (17,6 Mb/s). Średnia globalna wyniosła 7 Mb/s. Oznacza to wzrost o 12 procent wobec poprzedniego kwartału oraz o 26 procent rok do roku.
W Polsce średnia prędkość szerokopasmowego dostępu do internetu wyniosła w IV kwartale 12,4 Mb/s. To o 6 proc. więcej niż we wcześniejszych trzech miesiącach i o 12 proc. więcej w ujęciu rocznym. Wynik ten daje nam 39. miejsce na świecie i 23. w Europie.
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...