Przetarg na hotspoty w Ciechanowie wygrywa Energobilans z Bydgoszczy

88

Rozstrzygnięty został przetarg „Publiczny internet Free WiFi dla każdego na terenie miasta Ciechanów”. Realizacja projektu odbędzie się przy udziale finansowania z 1.1 POPC. A Urząd Miasta Ciechanów w woj. mazowieckim przeznaczył na ten cel 64 368 zł. Zwycięzcą jest firma Energobilans z Bydgoszczy.

Zadanie w przetargu zakłada zakup i montaż 13 punktów WiFi z szerokopasmowym internetem. Pojawić się maja w Parku Nauki Torus i Hali Targowej „Bloki”, w obu miejsca będzie jeden punkt zewnętrzny i 2 wewnętrzne. Po jednym punkcie zewnętrznym ma być na placu Jana Pawła II, COEK Studio i kąpielisku Krubin. W budynkach Urzędu Miasta będą 4 punkty wewnętrzne.

W przetargu pojawiły się dwie oferty. ISP ze Szczytna Matcom złożył ofertę na kwotę 55 350 zł. Jednak oferta została odrzucona z uwagi na niezłożenie jej w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem osobistym, co jest niezgodne t z warunkami określonymi w SWZ.

Zwycięską ofertą została dlatego złożona przez Energobilans z Bydgoszczy na kwotę 56 580 zł, chociaż była ofertą droższą.  Firma Energobilans dla tego typu projektów utworzyła nawet w 2020 r. specjalny brand BudujemyWiFi.pl.

Źródło: ciechanowinaczej.pl, telko.in