Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Przed nowymi dowodami kolejne utrudnienie

By można było wydawać nowe dowody, na które czekamy od dawna z uwagi na piętrzące się  problemy, konieczne będzie jeszcze jedno utrudnienie. Trzeba dostosować  urzędowe systemy, a to wymaga przerwy technicznej w systemie składania wniosków o dowody.

Już od poniedziałku – 8 listopada będzie można składać wnioski o dowody osobiste zawierające odciski palców. W tym celu konieczne jest wdrożenie odpowiednich rozwiązań technicznych.

Przerwa techniczna rozpocznie się 5 listopada od godziny 12 i potrwa do 6 listopada do godziny 17. Możliwe, że prace przedłużą się nawet do 7 listopada.

W tym czasie mogą wystąpić trudności w dostępie do e-usług działających w oparciu o Rejestr Dowodów Osobistych. Mogę też pojawić się problemy z korzystaniem z e-dowodu w aplikacjach login.gov.pl i podpis.gov.pl oraz z działaniem aplikacji mObywatel.

Także w urzędach nie będzie możliwości załatwienia spraw związanych z dowodami osobistymi

Natomiast od 8 listopada nie będzie możliwości składania wniosków o dowody osobiste online. Trzeba będzie w tym celu udać się do urzędu.

Od niedzieli 7 listopada wnioski online będzie można składać jedynie w przypadku dowodów dla dzieci do lat 12. Nie jest bowiem wymagane zawarcie w nich danych biometrycznych, które znajdować się będą w dokumentach dorosłych.

Źródło: gov.pl

Czytaj także:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

Konkurencja dla YouTube’a – czym jest PeerTube?

YouTube stał się dominująca platformą, na której znajdują się różnego rodzaju treści wideo. Jednak...

Aplikacje na uniwersytety – MyUniLodz

Powstała specjalna aplikacja Uniwersytetu łódzkiego. MyUniLodz pozwala na smartfonie sprawdzić wszystkie informacje dotyczące uczelni...

Krypto scam

W 2023 roku inwestujący w kryptowaluty stracili setki tysięcy złotych. I to nawet...

Autonomiczne pojazdy w Jaworznie

Autonomiczne pojazdy i sposoby na ich wszechstronne wykorzystanie to rozwiązanie światowe, które trafia także...