TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Produkcją chipów 3 nm Samsung dystansuje konkurencję

Samsung podał do wiadomości, że jako pierwszy na świecie uruchamia produkcję układów scalonych bazujących na technologii 3 nanometrów. Do wytwarzania układów służy architektura tranzystorowa o nazwie Gate-All-Around.

Nazwa Gate-All-Around została nadana z uwagi na  fakt, że cztery strony kanałów wchodzących w skład układu otoczone są otoczone. Pozwala to zwiększyć wielkość prądu zasilającego tranzystory. I jest dużo wydajniejsza od poprzedniej technologii FinFET wykorzystującej tylko trzy strony.

Samsung informuje, że układy 3 nm projektowane były z przeznaczeniem do stosowania w wysokowydajnych komputerach stacjonarnych. Niebawem firma ma produkować również układy 3 nm do urządzeń mobilnych.

W ciągu najbliższych 5 lat Samsung ma wydać na rozwój nowoczesnych technologii w układach scalonych 355 mld dolarów. Wybuduje także fabrykę chipów w Teksasie, co pochłonie 17 mld dolarów.

Źródło: computerworld.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...