TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Prezes UKE zdaje raport z kontroli zarządczej

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Jacek Oko, w oświadczeniu opublikowanym na portalu BIP UKE, informuje, że w Urzędzie w ograniczonym stopniu funkcjonowała adekwatna, skuteczna i efektywna kontrola zarządcza.

W dokumencie wymienione są zastrzeżenia dotyczące funkcjonowania kontroli, a także spis planowanych działań, by poprawić jej wpływ na realizację zadań Urzędu. Prezes UKE planuje dokonać modernizacji infrastruktury teleinformatycznej, aktualizacji przepisów wewnętrznych i wdrożenia narzędzi wspomagających pracę administratorów systemu. Ma to na celu poprawę obszaru bezpieczeństwa UKE.

Planowane są też działania w odniesieniu do prowadzenia systematycznych kontroli operatora wyznaczonego w zakresie jakości świadczenia usług powszechnych.

Dział III to działania, które zostały już podjęte. Zostało wykonanych sześć zadań audytowych, w tym cztery zapewniające i dwa doradcze, oraz cztery czynności sprawdzające.

Oświadczenie o stanie kontroli zarządczej Prezesa UKE za rok 2020 znajduje się pod tym linkiem.

Odpowiedzialny za prowadzenie kontroli jest Prezes UKE. Omawiany dokument dotyczy kontroli zarządczej w UKE za rok 2020.

Źródło: BIP UKE

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...