TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Prezes UKE spotkał się z Przewodniczącym Rady CTU

Jacek Oko, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej spotkał się w Pradze z Markiem Ebertem, Przewodniczący Rady Czeskiego Urzędu Telekomunikacyjnego (Český telekomunikační úřad – CTU). Rozmawiano o transmisji sygnału telefonii komórkowej na terenach przygranicznych oraz ustalono kolejne spotkanie dla kontynuacji współpracy.

Obok Jacka Oko i Marka Eberta w spotkaniu brał udział Karol Krzywicki, zastępca Prezesa UKE oraz Jiří Šuchman i Jiří Peterka, członkowie Rady ITU, a także eksperci UKE i CTU.

Na spotkaniu poruszono temat transmisji sygnału telefonii komórkowej na terenach przygranicznych, a także regulacji rynków 3a, 3b oraz 18 w Polsce i w Czechach. Omawiano sytuację na rynku czeskim w obliczu restrukturyzacji Czeskiej Poczty oraz zmianę ram regulacyjnych dla sektora pocztowego w kontekście nowej dyrektywy pocztowej.

Uczestnicy spotkania dyskutowali o przygotowaniach do pełnienia roli Koordynatora ds. Usług Cyfrowych w ramach Aktu o Usługach Cyfrowych (DSA) w Polsce i w Czechach. Zaprezentowano stanowiska regulatorów z obu państw w tej kwestii.

Przedstawiciele UKE i CTU zgodzili się, że istnieje potrzeba dalszej wymiany poglądów i dobrych praktyk dotyczących wszelkich regulacji. Kontynuacja rozmów ma odbyć się w drugiej połowie maja.

Źródło: UKE

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...