Prezes PIKE o podwyżkach Polsatu dla operatorów kablowych

407

 

Związek Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji Mediakom złożył w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów skargę na Telewizję Polsat po tym jak stacja założona przez Zygmunta Solorza na przełomie czerwca i lipca zażądała dwukrotnie wyższych opłat za kanały telewizyjne.

Stawki miałyby urosnąć ponad dwukrotnie, nadawca miał też m.in. zażądać włączenia 24 z 28 retransmitowanych programów do pakietu podstawowego oraz zastrzec sobie prawo do zwiększania opłaty licencyjnej o 5 proc. co roku. Z kolei operatorzy, którzy mieliby dostać zgodę na reemisję bezpłatnych programów, musieliby podpisać umowę na minimum jeden płatny program.

Dla serwisu WirtualneMedia do sprawy odniósł się też Jerzy Straszewski, prezes Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej:

Oferta Polsatu znacznie odbiega od dotychczasowych umów, jakie wiążą Polsat z  operatorami kablowymi i nie dotyczy tylko zmian cen. Jej bardzo szeroki zakres zmian wymaga bardzo wnikliwej analizy i dlatego w mijającym tygodniu rozpoczęliśmy wewnętrzne konsultacje w Izbie, jak również z pozostałymi organizacjami samorządowymi działającymi na rynku telewizji kablowej. W przyszłym tygodniu wypracujemy wspólne stanowisko i zwrócimy się z nim do Polsatu

Prezes PIKE dodaje: „musimy wspólnie: operatorzy i nadawcy zrobić wszystko, aby utrzymać obecny stan, bo powrót do normalności  będzie  już niemożliwy ze szkodą  dla naszych klientów, abonentów i nie tylko. Tak szeroki zakres zmian może mieć wpływ na cały rynek medialny”.

[źródło: Wirtualne Media]