Prace przygotowujące Prawo Komunikacji Elektronicznej zmierzają ku końcowi. Takie deklaracje złożono podczas spotkania dot. aktualnego statusu prac nad PKE na początku września.
Jakie zostaną wprowadzone zmiany?
Zmianie ulegną opłaty związane z działalnością telekomunikacyjną np. za numerację czy pozwolenia radiowe. Zmiana będzie związana z waloryzacją.
Za nieważne zostaną uznane umowy zawierane podczas „nieumówionej wizyty” w lokalu konsumenta.
Zwiększeniu ma ulec ochrona użytkowników końcowych. Jeżeli przedsiębiorca będzie w sposób uporczywy naruszał obowiązki związane z zawieraniem umów świadczenie usług komunikacji elektronicznej, to możliwe będzie wydanie zakazu wykonywanie przez niego działalności telekomunikacyjnej nawet na 5 lat.
W przygotowaniu jest zapis dotyczący niewykorzystanych przez konsumenta srodków pre-paid, o które nie upomni się w ciągu 6 miesięcy. Mają ona być przeznaczone na Fundusz Szerokopasmowy.
W nowym PKE jest również przewidziane finansowanie działalności Prezesa UKE z opłat ISP. Nowej wersji projektu nie ma na razie na stronie Rządowego Centrum Legislacji.
Ostatnia pełna treść PKE znajduje się na:https://mc.bip.gov.pl/projekty-aktow-prawnych-mc/projekt-ustawy-prawo-komunikacji-elektronicznej.html
A ustawa wprowadzająca:https://mc.bip.gov.pl/projekty-aktow-prawnych-mc/projekt-ustawy-wprowadzajacej-ustawe-prawo-komunikacji-elektronicznej.html
Źródło: okablowani.pl
Czytaj także: