Powstanie specjalna jednostka w armii chroniąca kraj przed atakami przy użyciu broni XXI w.

 
Ministerstwo Obrony Narodowej przejmuje zadania związane z cyberbezpieczeństwem – resort ma na ten cel 2 mld zł. Mirosław Maj, szef Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń, wieloletni kierownik zespołu CERT Polska i doradca MON, zapowiedziany został przez ministra Macierewicza jako kierownik biura ds. organizacji polskich oddziałów cybernetycznych.
Sam zainteresowany wspomina:

Jestem cywilem, ale i nowe oddziały nie będą w pełni zmilitaryzowane. Oczywiście sporą część będzie tworzył tzw. zielony komponent, czyli żołnierze, ale nie da się tylko na nich zbudować takiego zespołu. Już mamy podstawę, czyli Centrum Operacji Cybernetycznych, ale dodatkowo planujemy zatrudnić także cywili z rynku komercyjnego, sektora publicznego, myślimy też o absolwentach Wojskowej Akademii Technicznej.

Innym założeniem będzie rozbudowa całego ekosystemu cyberochrony, czyli inwestycja w badania naukowe, w zakup technologii, sprzętu czy oprogramowania.
Istnieje też plan stworzenia specjalnego cyfrowego poligonu, na którym żołnierze będą mogli prowadzić szkolenia i ćwiczenia, także ofensywne – jak dodaje Maj.