TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Potrzeba specjalistów od cyberbezpieczeństwa!

Prof. Grażyna Szpor z UKSW, ekspertka w zakresie prawa i cyberbepieczeństwa, przyznała, że w Polsce brakuje specjalistów. „Brakuje kadr, które mogłyby spełniać specjalistyczne zadania w strukturach krajowego sytemu cyberbezpieczeństwa” – przyznaje specjalistka w rozmowie z PAP.

Zdaniem ekspertki nasza przyszłość i poziom bezpieczeństwa w sieci zależeć będą od właściwej edukacji: „Po pierwsze trzeba dostosować strukturę kształcenia studentów do nowych wymagań, a po drugie pojawia się potrzeba szybkiego dokształcenia już zatrudnionych osób. Możliwe jest np. relatywnie szybkie przygotowanie do nowych obowiązków osób, które kształciły się wcześniej w zakresie ochrony danych osobowych i informacji niejawnych czy zarządzania bezpieczeństwem informacji”.

Profesor zwróciła uwagę też na zmiany w projekcie nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Zgodnie z propozycjami, dostawcy infrastruktury będą opiniowani przez Kolegium ds. Cyberbezpieczeństwa, a przedsiębiorcy komunikacji elektronicznej staną się częścią krajowego systemu cyberbepieczeństwa.

Trwa Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa. Na ISPortal prezentujemy nasz autorski cykl dotyczący tego zagadnienia.

Źródło: forsal.pl

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...