TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Konferencje online znów legalne: absurdalny przepis został poprawiony

Najnowsze rozporządzenie dotyczące ograniczeń związanych z epidemią COVID-19 usunęło absurdalny przepis zakazujący konferencji online. Można znów zgodnie z prawem organizować konferencje online w strefie czerwonej, która obejmuje obecnie cały kraj.

Przypomnijmy, że zamieszanie wywołała obowiązująca od 17 października br. nowelizacja rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r. poz. 1829). O której pisaliśmy szerzej także na naszym portalu:

Prawnicy od początku podkreślali absurdalność tej regulacji i wskazywali na niemożliwość jej egzekwowania (nie można przecież ustalić, że wydarzenie odbywa się w strefie czerwonej, skoro z założenia jest ono oderwane od konkretnego miejsca i dzieje się w internecie – czy ma decydować położenie serwera?).

W nowym rozporządzeniu (Dz.U. z 2020 r. poz. 1871) znalazł się przepis, który uregulował tę kwestię tak, jak wcześniej w odniesieniu do strefy żółtej. Oznacza to, że targi, wystawy, kongresy, konferencje czy spotkania mogą odbywać się online.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...