Porównanie prędkości przeglądarek internetowych

424

Pomiary prędkości przeglądarek Internetowych
Na początku 2013 roku postanowiliśmy podzielić się z Wami wynikami testu przeglądarek internetowych. Przeprowadziliśmy test najczęściej używanych przeglądarek na komputery PC. Internetowe okienka przetestowano głównie pod kątem szybkości ich silników JavaScript. Wiadomo bowiem powszechnie, iż współczesne strony internetowe bardzo intensywnie wykorzystują Jave i dlatego szybkość wykonywania tego skryptu ma bardzo duży wpływ na komfort korzystania z przeglądarki. Do testów użyliśmy następujących programów testujących sprawność silnika Java Script: Peacekeeper, Sunspider, Google V8, Dromaeo oraz Kraken.
 
Wyniki testu znajdują się w tabeli poniżej.

 
Najlepsze wyniki oznaczyliśmy kolorem zielonym, a czerwonym wskazaliśmy wyniki pozostawiające wiele do życzenia.
Jak pokazuje test najszybciej pracującą przeglądarką okazał się Chrome. W porównaniu do poprzednich lat, znacznie przyspieszył Internet Explorer oraz Opera. Największym rozczarowaniem jest przeglądarka FireFox, która nie uzyskała dobrego wyniku w żadnym z przeprowadzonych testów.
Zamieszczamy również porównanie prędkości z zeszłego roku.


 
Jak widzimy w zeszłorocznym teście nic nie zmieniło się w kwestii lidera – najszybciej pracującą przeglądarką okazał się Chrome. Z kolei najsłabsze wyniki w tamtym czasie uzyskała przeglądarka Opera.