TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Co to jest UPLOAD i dlaczego też ma znaczenie?

Zazwyczaj mierząc prędkość zwracamy uwagę na to jak szybko możemy pobierać dane, ale należy pamiętać, że upload też ma bardzo duże znaczenie!
Szczególnie jeżeli pracujemy zdalnie np. za pomocą zdalnego pulpitu sytemu Windows, chcemy wysłać jakiś większy załącznik mailem, a może wysłać jakiś plik za pomocą klienta FTP. Mając “duże łącze” tj. z wysokim poziomem download’u możemy często pokusić się o ściąganie treści multimedialnych,  filmów czy muzyki, zazwyczaj przez P2P. W tym przypadku często także udostępniamy innym użytkownikom sieci swoje zasoby, co przy niskim uploadzie może prowadzić do „zatkania” naszego łącza. Nawet jeśli limit ściągania będzie jeszcze daleki od osiągnięcia wysycenia łącza na tzw. “wyjściu”, może ograniczyć znacznie możliwości naszego Internetu.

A jak niski upload może wpływać na szybkość ładowania się stron www?

Zanim nasz komputer pobierze stronę www, wysyła do serwerów tzw. zapytania. W przypadku, gdy korzystamy z innych aplikacji (np. P2P), które skutecznie „wysysają” transfer upload, mogą zdarzyć się opóźnienia w wysyłaniu zapytań, a co za tym idzie w ładowaniu zawartości stron www.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...