Poręczne OTDR marki NISSAI w xbest.pl!

52

Dystrybutor kabli i akcesoriów światłowodowych, firma xbest.pl ma przyjemność zaprezentować bardzo poręczne reflektometry optyczne marki NISSAI. Stanowią one świetne rozwiązanie dla operatorów i dostawców usług internetowych, telewizji i telefonii cyfrowej potrzebujących niewielkiego, budżetowego i funkcjonalnego urządzenia pomiarowego.

oznaczenie sponsorowanego tekstu

NISSAI NK3200D to urządzenie wykonujące pomiary na falach 1350 i 1550nm, a jego zakres dynamiczny wynosi 24/22dB. Główną zaletą reflektometru jest jego funkcjonalność przy zachowaniu niewielkich wymiarów (173×82×37mm) oraz wagi (około 300g), które pozwalają instalatorowi schować je nawet w kieszeni swoich ubrań roboczych. Dodatkowym atutem jest przystępna cena, która stanowi zaledwie małą część ceny rozwiązań znanych marek. Urządzenie cechuje się bardzo dobrymi parametrami pomiarowymi. Ilość punktów próbkowania wynosi 16tyś~128tyś punktów, a przestrzeń próbkowania wynosi 0.05m~8m.

Reflektometr posiada szereg przydatnych modułów sprawiających że urządzenie doskonale sprawdza się w warunkach polowych oraz przy pomiarach sieci FTTH. Wyposażone jest w miernik mocy optycznej o skalibrowanych długościach fali 850/980/1300/1310/1490/1550/1625nm, wizualny lokalizator uszkodzeń o mocy 10mW (12km) oraz źródło światła w porcie OTDR dla fali 1550nm. Ponadto, dużym atutem jest możliwość pomiaru kabli miedzianych tj. sekwencji ułożenia żył (RS – poprzez podpięcie kostki RJ45 cable sequence) oraz lokalizacji linii (RT – poprzez użycie wire tracker).

Reflektometr został wyposażony w 3,5″ calowy, kolorowy wyświetlacz LCD. Urządzenie posiada intuicyjne menu z funkcją iLOM (Event Map) ułatwiającą lokalizowanie zdarzeń.  Został wyposażony we wbudowaną pamięć pozwalającą na zapis do 600 grup krzywych, ilość ta może zostać zwiększona poprzez zastosowanie karty pamięci. Wbudowana bateria pozwala na pracę do 12 godzin podczas wykonywania pomiarów lub do 20 godzin w trybie czuwania.

W zestawie z urządzeniem otrzymujemy wymienne adaptery FC/UPC i SC/UPC, pokrowiec z paskiem na ramię, ładowarkę, chusteczki nasączone alkoholem IPA, kabel USB oraz płytę CD ze sterownikami.

Seria NISSIAI XB430 to modele takie same pod względem funkcjonalności oraz wymiarów, lecz różniące się między sobą falami na jakich wykonywane są pomiary reflektometryczne oraz zakresem dynamicznym. Modele C1 oraz P1 zostały wyposażone w filtr dla fali 1625nm co pozwala na zastosowanie ich do pomiarów na aktywnej linii, zaś model D1 przeznaczony jest do pomiarów fal 1310 oraz 1550nm. Podobnie jak wcześniej prezentowane urządzenie, ta seria również cechuje się niewielkimi rozmiarami oraz wagą (174×92×45mm i ok. 400g). Urządzenia cechują się bardzo dobrymi parametrami pomiarowymi. Ilość punktów próbkowania wynosi 16tyś~128tyś punktów, a przestrzeń próbkowania wynosi 0.05m~8m.

Urządzenia również posiadają szereg przydatnych modułów sprawiających, że doskonale sprawdzą się w warunkach polowych oraz przy pomiarach sieci FTTH. Wyposażone są w miernik mocy optycznej o skalibrowanych długościach fali 850/980/1300/1310/1490/1550/1625nm, wizualny lokalizator uszkodzeń o mocy 10mW (12km) oraz źródło światła w porcie OTDR dla fali 1625nm. Ponadto, dużym atutem jest możliwość pomiaru kabli miedzianych tj. sekwencji ułożenia żył (RS – poprzez podpięcie kostki RJ45 cable sequence) oraz lokalizacji linii (RT – poprzez użycie wire tracker). Dodatkowo, jako jedno z nielicznych urządzeń posiadają cyfrowy dalmierz.

Seria ta została wyposażona w 4,3″ calowy, kolorowy wyświetlacz IPS TFT-LCD wraz z funkcją ekranu dotykowego. Urządzenia posiadają intuicyjne menu z funkcją iLOM (Event Map) ułatwiającą lokalizowanie zdarzeń. Zostały wyposażone we wbudowaną pamięć o wielkości 8GB pozwalającą na zapis do 20 000 grup krzywych. Wbudowana bateria pozwala na pracę do 8 godzin ciągłej pracy w trybie dużej jasności ekranu.

W zestawie otrzymujemy wymienne adaptery FC/UPC i SC/UPC, pokrowiec z paskiem na ramię, ładowarkę, chusteczki nasączone alkoholem IPA, kabel USB oraz płytę CD ze sterownikami.

Pełna oferta produktów marki NISSAI dostępna jest na stronie internetowej www.xbest.pl. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym w celu uzyskania informacji na temat aktualnych cen oraz dostępności reflektometrów optycznych.