Ponad połowa Polaków chce w przyszłości pracy zdalnej – wynika z badań

61
Sincerely media

Jak wynika z raportu pt. „Workplace Ecosystems of the Future” 52% Polaków jest gotowych w przyszłości korzystać z pracy zdalnej. Opublikowany raport to najnowszy,  trzeci z czteroczęściowej serii pt. „New Perspective: From Pandemic to Performance”, która prezentuje globalne badania przeprowadzane przez Cushman & Wakefield i dotyczące wpływu pandemii COVID-19 na przyszłość biur i miejsc pracy.

„Wśród liderów branży panuje zgodne przekonanie, że praca wyłącznie w modelu zdalnym prowadzi nieuchronnie do pogorszenia kultury pracy oraz spadku innowacyjności i kreatywności. Skala zjawiska pracy w systemie hybrydowym, gdzie pracownicy spędzają część tygodnia w biurze a drugą część przeznaczają na pracę z domu lub innej lokalizacji, może zwiększyć się ponad dwukrotnie (z 22% przed pandemią do 58% po pandemii), natomiast praca w 100% zdalna nadal będzie należała do rzadkości.” – czytamy w raporcie.

Dalej dowiadujemy się, że możliwe będą kombinacje modeli zależne od organizacji, działów, zespołów i osób pracujących.  Najbardziej prawdopodobny będzie system łączony wykorzystujący prace zdalną przez dwa dni w tygodniu.

Badanie „Experience per Square Foot (XSF) 2020 Survey” przeprowadzone przez Cushman & Wakefield i zaprezentowanego w najnowszym raporcie „Workplace Ecosystems of the Future” pokazuje różnice między pracownikami poszczególnych państw regionu EMEA w kwestii pracy zdalnej.

Liderem pod tym względem zarówno w regionie jak i na świecie jest Hiszpania, gdzie 82% pracowników chciałoby zwiększenia możliwości pracy zdalnej. Na drugim miejscu w regionie EMEA znajduje się Rumunia –  74%. W Polsce 52% ankietowanych gotowa jest na takie rozwiązanie. Jest to jeden z najniższych wyników w regionie EMEA.

Druga i trzecia część raportu „New Perspective: From Pandemic to Performance”, z których pochodzą te dane,  powstały na podstawie analizy 5,5 mln punkótw danych, które uzyskano od pracowników z całego świata. przez Cushman & Wakefield przeprowadzał je we współpracy z George Washington University (GWU) School of Business Center for Real Estate and Urban Analysis oraz amerykańską firmą z sektora proptech Places Platform, LCC.

Źródło: https://forsal.pl/praca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here