TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Polskie firmy mogą przystąpić do Europejskiej Koalicji na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji

Europejska Koalicja na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji jest inicjatywą rządu Portugalii mającą na celu walkę z niekorzystnymi zmianami klimatycznymi. Przystąpić do niej mogą także polskie firmy, a ruszy prawdopodobnie 19 marca.

Celem Europejskiej Koalicji na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji (European Digital Green Coalition) jest wypracowanie wraz z europejskimi firmami rozwiązań na wyzwania stawiane przed nami przez  zmiany klimatu, wyczerpywanie się zasobów naturalnych czy zanieczyszczenia środowiska.

Przystępujące do Koalicji firmy zobowiązują się do aktywnego uczestnictwa w zielonej transformacji Unii Europejskiej. Będą wdrażały ekologiczne rozwiązania cyfrowe, które mają znaczna efektywność energetyczną i materiałową, co wpływa pozytywnie na wiele sektorów. Będą też brały udział w opracowywaniu i porównywaniu metodologii oceny wpływu ekologicznego różnych rozwiązań cyfrowych na środowisko i klimat w sektorach uznanych za priorytetowe – energia, transport, rolnictwo, produkcja czy budownictwo.

Uczestniczyć też będą w międzysektorowym dialogu, który pozwoli na opracowanie ekologicznych rozwiązań cyfrowych oraz będzie wspierał podnoszenie cyfrowych umiejętności pracowników. Materiały informacyjne potrzebne do zapoznania się z założeniami inicjatywy dostępne są na stronie:
https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/europejska-koalicja-na-rzecz-ekologicznej-cyfryzacji?fbclid=IwAR0IcEEXaoxZhxZDSZ5WR9DTMPb_jlOD_4-ArL4encWKTdKOzU3m-apZKJ0

Deklaracje udziału w Koalicji maja być podpisane przez przedstawicieli wybranych firm europejskich podczas tegorocznej edycji Digital Day 19 marca.

Firmy, które chciałyby przystąpić do  Europejskiej Koalicji na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji muszą wysłać zgłoszenie na adres mailowy: zagranica@mc.gov.pl

Mają na to czas do 9 marca 2021 roku.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...