Polski startup wymyślił sposób na blokowanie pirackich treści w sieci

66

Vestigit, młody polski startup specjalizujący się w zabezpieczaniu treści wideo, przyciągnął inwestorów dzięki innowacyjnej technologii, która pozwala w kilka minut namierzyć piracką transmisję i ją wyłączyć.

RKKVC, polski fundusz venture capital, oraz Redge Technologies, firmę o zasięgu międzynarodowym, specjalizującą się rozwiązaniach technologicznych dla mediów, przeznaczyli na inwestycję w Vestigit 2 mln PLN.

Ochrona zapewniana przez firmę polega na nałożeniu niewidocznego znaku wodnego i wykorzystaniu inteligentnych algorytmów do szukania retrasmisji w sieci. Technologia Vestigit pozwala również na zablokowanie pirackiej treści.

„W listopadzie zeszłego roku przeprowadziliśmy pilotażowe wdrożenie we współpracy z Canal+. Firma nadal korzysta z naszego rozwiązania. Rozmawiamy z kolejnymi firmami, zarówno z Polski, jak też Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Wielkiej Brytanii i Bałkanów” – zapowiada Rafał Radawiec, CEO Vestigit.

Badania firmy analitycznej Park Associates wskazują, że w 2024 r. straty wynikające z piractwa na rynku mediów wyniosą w skali roku 12 mld USD.

Źródło: forsal.pl