Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Polska na 3. miejscu w CodeWeek2021

W tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce pojawiło się 14 900 wydarzeń. Dało nam to 3. miejsce pośród państw europejskich.

CodeWeek jest inicjatywą społeczną. Państwa europejskie walczą w niej o zorganizowanie jak największej liczby wydarzeń związanych z programowaniem.

Uczestnicy CodeWeek2021 mogli zaangażować się na dwa sposoby. Mogli uczestniczyć w przygotowanych przez biuro CodeWeek i partnerów ogólnodostępnych webinarach lub zorganizować własne wydarzenia z nauką kodowania.

Chociaż główne wydarzenia miały w Polsce miejsce  między 9 a 24 października, to można organizować kolejne wydarzenia jeszcze do 31 grudnia.

W tym roku Biuro CodeWeek we współpracy z EduSense – Uczymy Dzieci Programować, Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog i Gigantami Programowania zorganizowało aż 9 webinarów.

Co roku w Polsce jest coraz więcej inicjatyw związanych z kodowaniem organizowanych w ramach CodeWeek. W roku 2020 ich liczba osiągnęła 20 505. Pozwoliło to na zajęcie  pierwszego miejsce w europejskiej rywalizacji. 

W tym roku inicjatyw było 14 900. Najwięcej wydarzeń zorganizowano w Warszawie – 515, w  Krakowie -446 i w Łodzi – 420. Dało nam to 3. miejsce na europejskim podium CodeWeek.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

Konkurencja dla YouTube’a – czym jest PeerTube?

YouTube stał się dominująca platformą, na której znajdują się różnego rodzaju treści wideo. Jednak...

Aplikacje na uniwersytety – MyUniLodz

Powstała specjalna aplikacja Uniwersytetu łódzkiego. MyUniLodz pozwala na smartfonie sprawdzić wszystkie informacje dotyczące uczelni...

Krypto scam

W 2023 roku inwestujący w kryptowaluty stracili setki tysięcy złotych. I to nawet...

Autonomiczne pojazdy w Jaworznie

Autonomiczne pojazdy i sposoby na ich wszechstronne wykorzystanie to rozwiązanie światowe, które trafia także...