TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Polska na 3. miejscu w CodeWeek2021

W tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce pojawiło się 14 900 wydarzeń. Dało nam to 3. miejsce pośród państw europejskich.

CodeWeek jest inicjatywą społeczną. Państwa europejskie walczą w niej o zorganizowanie jak największej liczby wydarzeń związanych z programowaniem.

Uczestnicy CodeWeek2021 mogli zaangażować się na dwa sposoby. Mogli uczestniczyć w przygotowanych przez biuro CodeWeek i partnerów ogólnodostępnych webinarach lub zorganizować własne wydarzenia z nauką kodowania.

Chociaż główne wydarzenia miały w Polsce miejsce  między 9 a 24 października, to można organizować kolejne wydarzenia jeszcze do 31 grudnia.

W tym roku Biuro CodeWeek we współpracy z EduSense – Uczymy Dzieci Programować, Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog i Gigantami Programowania zorganizowało aż 9 webinarów.

Co roku w Polsce jest coraz więcej inicjatyw związanych z kodowaniem organizowanych w ramach CodeWeek. W roku 2020 ich liczba osiągnęła 20 505. Pozwoliło to na zajęcie  pierwszego miejsce w europejskiej rywalizacji. 

W tym roku inicjatyw było 14 900. Najwięcej wydarzeń zorganizowano w Warszawie – 515, w  Krakowie -446 i w Łodzi – 420. Dało nam to 3. miejsce na europejskim podium CodeWeek.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...