Polska na 3. miejscu w CodeWeek2021

299

W tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce pojawiło się 14 900 wydarzeń. Dało nam to 3. miejsce pośród państw europejskich.

CodeWeek jest inicjatywą społeczną. Państwa europejskie walczą w niej o zorganizowanie jak największej liczby wydarzeń związanych z programowaniem.

Uczestnicy CodeWeek2021 mogli zaangażować się na dwa sposoby. Mogli uczestniczyć w przygotowanych przez biuro CodeWeek i partnerów ogólnodostępnych webinarach lub zorganizować własne wydarzenia z nauką kodowania.

Chociaż główne wydarzenia miały w Polsce miejsce  między 9 a 24 października, to można organizować kolejne wydarzenia jeszcze do 31 grudnia.

W tym roku Biuro CodeWeek we współpracy z EduSense – Uczymy Dzieci Programować, Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog i Gigantami Programowania zorganizowało aż 9 webinarów.

Co roku w Polsce jest coraz więcej inicjatyw związanych z kodowaniem organizowanych w ramach CodeWeek. W roku 2020 ich liczba osiągnęła 20 505. Pozwoliło to na zajęcie  pierwszego miejsce w europejskiej rywalizacji. 

W tym roku inicjatyw było 14 900. Najwięcej wydarzeń zorganizowano w Warszawie – 515, w  Krakowie -446 i w Łodzi – 420. Dało nam to 3. miejsce na europejskim podium CodeWeek.

Źródło: gov.pl