TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Polscy programiści konkurują w tworzeniu kalkulatora ryzyka covidowego

Szpital Uniwersytecki w Krakowie organizuje hackathon. Jego celem jest powstanie kalkulatora ryzyka covidowego. Udział weźmie 20 drużyn. Zgłosiło się też 48 osób, które nie mają drużyny.

Hackathon został przygotowany przez szpital we współpracy z firmą Codete. Rozpocznie się on 16.10 o godzinie 12. Drużyny będą rywalizować całą dobę, a wyniki zostaną podane w niedzielę -17.10 o godzinie 14.

Uczestnikami heckathonu będą analitycy, informatycy i programiści. Wyzwaniem dla nich będzie stworzenie kalkulatora ryzyka covidowego. Dzięki niemu  lekarze będą mogli przewidzieć przebieg choroby u pacjenta.

Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie powiedział, że „ w obliczu czwartej fali pandemii stworzenie takiego kalkulatora może okazać się w najbliższych tygodniach czy miesiącach kluczowe”.

Oprócz kalkulatora uczestnicy będą mieli za zadanie opracować program, który przewiduje możliwy stopień zajęcia płuc u pacjentów z COVID-19, a także program pokazujący wpływ choroby na mięśnie.

Dla potrzeb opracowania programów uczestnicy otrzymają anonimowe dane medyczne kilkuset pacjentów z COVID-19. Będą to wyniki badań laboratoryjnych i diagnostyki obrazowej.

Łączna pula nagród wynosi 100 tys. zł.

Źródło: dobreprogramy.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...