Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Polscy programiści konkurują w tworzeniu kalkulatora ryzyka covidowego

Szpital Uniwersytecki w Krakowie organizuje hackathon. Jego celem jest powstanie kalkulatora ryzyka covidowego. Udział weźmie 20 drużyn. Zgłosiło się też 48 osób, które nie mają drużyny.

Hackathon został przygotowany przez szpital we współpracy z firmą Codete. Rozpocznie się on 16.10 o godzinie 12. Drużyny będą rywalizować całą dobę, a wyniki zostaną podane w niedzielę -17.10 o godzinie 14.

Uczestnikami heckathonu będą analitycy, informatycy i programiści. Wyzwaniem dla nich będzie stworzenie kalkulatora ryzyka covidowego. Dzięki niemu  lekarze będą mogli przewidzieć przebieg choroby u pacjenta.

Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie powiedział, że „ w obliczu czwartej fali pandemii stworzenie takiego kalkulatora może okazać się w najbliższych tygodniach czy miesiącach kluczowe”.

Oprócz kalkulatora uczestnicy będą mieli za zadanie opracować program, który przewiduje możliwy stopień zajęcia płuc u pacjentów z COVID-19, a także program pokazujący wpływ choroby na mięśnie.

Dla potrzeb opracowania programów uczestnicy otrzymają anonimowe dane medyczne kilkuset pacjentów z COVID-19. Będą to wyniki badań laboratoryjnych i diagnostyki obrazowej.

Łączna pula nagród wynosi 100 tys. zł.

Źródło: dobreprogramy.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

Konkurencja dla YouTube’a – czym jest PeerTube?

YouTube stał się dominująca platformą, na której znajdują się różnego rodzaju treści wideo. Jednak...

Aplikacje na uniwersytety – MyUniLodz

Powstała specjalna aplikacja Uniwersytetu łódzkiego. MyUniLodz pozwala na smartfonie sprawdzić wszystkie informacje dotyczące uczelni...

Krypto scam

W 2023 roku inwestujący w kryptowaluty stracili setki tysięcy złotych. I to nawet...

Autonomiczne pojazdy w Jaworznie

Autonomiczne pojazdy i sposoby na ich wszechstronne wykorzystanie to rozwiązanie światowe, które trafia także...