Policja zatrzymała złodziei kabli telekomunikacyjnych

117

Zatrzymano dwóch złodziei kabli telekomunikacyjnych. Od kilku miesięcy kradli kable na terenie czterech powiatów. Straty ich działań szacowane są na ponad 40 tys. zł.

Policja z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach podała informacje o zatrzymaniu dwóch złodziei. Są to mężczyźni w wieku 25 i 32 lat. Działali na terenach powiatów białobrzeskiego, grójeckiego, kozienickiego oraz piaseczyńskiego.

– W pierwszej kolejności policjanci ustalili, że za przestępstwami stoi 32-letni mężczyzna. Następnie ustalili, że razem z nim kradzieży dokonywał 25-latek – mówi mł. asp. Ewa Kozyra z KPP w Białobrzegach.

Wszystko zaczęło się  w listopadzie 2020 r. Złodzieje kradli kable, a odzyskane z nich miedziane przewody sprzedawali na złomie. Uzyskiwane w ten sposób pieniądze są niewspółmierne do strat, które spowodowali w sieciach telekomunikacyjnych.

Mężczyźni po zatrzymaniu usłyszeli 16 zarzutów. Dotyczą one kradzieży infrastruktury telekomunikacyjnej. W trakcie przeszukania policji udało się odzyskać część skradzionych przewodów.

Za popełnione przestępstwo złodziejom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolność.

Źródło: www.cozadzien.pl