TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Policja włamała się do internetowej aplikacji

Australijska policja przeprowadziła infiltrację internetowej aplikacji przestępców. Zawierała ona prawie 25 milionów wiadomości dotyczących importu narkotyków czy morderstw. Efektem działań policyjnych jest aresztowanie ponad 200 przestępców.

O całej sprawie poinformował premier Australii Scott Morrison.

„To przełomowy moment w historii australijskich organów ścigania” – powiedział dziennikarzom Sydney Morrison.

Przeprowadzona akcja byłą wspólnym działaniem Australii i Federalnego Biura Śledczego USA. A rozpoczęła się już w 2018 roku. Plan zakładał przejęcie kontroli nad aplikacją ANOM przez funkcjonariuszy w USA. Aplikacja ta według władz była popularna wśród zorganizowanych grup przestępczych.

– Byliśmy w tylnych kieszeniach zorganizowanej przestępczości – powiedział dziennikarzom australijski komisarz policji federalnej Reece Kershaw towarzyszący premierowi podczas konferencji prasowej – Poznaliśmy wszystko, o czym mówią, narkotyki, przemoc, bicie, niewinni ludzie, którzy mają zostać zamordowani.

Dzięki tej wiedzy policja była w stanie zapobiegać także planom morderstw. Jednym z udaremnionych ataków był ten na kawiarnię z wykorzystaniem karabinów maszynowych. Innym atak na pięcioosobową rodzinę.

W wyniku przeprowadzonej akcji zatrzymano przestępców zajmujących się światowym handlem narkotykami w Australii, Azji, Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie. Łącznie aresztowano224 osoby, skonfiskowano 104 sztuki broni palnej oraz prawie 45 milionów dolarów australijskich w gotówce.

Wniesiono już 525 zarzutów, a następne są już w przygotowaniu.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...