TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Policja otrzymała pierwszego Cybertrucka

Po raz pierwszy policja otrzymała Cybertrucka. Pojazd produkowany przez Teslę został specjalnie przygotowany do potrzeb policji. Zajęła się tym firma, która tego typu przeróbki dla służb mundurowych wykonuje od lat. Efektem końcowym pochwaliła się na swojej stronie i Instagramie.

Cybertruck jest pojazdem produkowanym przez Teslę. Już wcześniej wiele osób zwracało uwagę, że mógłby on stać się pojazdem patrolowym dla policji. Teraz staje się to faktem.

Cybertruck dostosowano dla potrzeb policji

Dostosowaniem pojazdu do potrzeb policji zajęła się firma Unplugged Performance z Kalifornii. Od dłuższego czasu pracuje ona pracuje nad rozwojem własnego działu produkcji i usług dla pojazdów flotowych. Zajmuje się także modyfikowaniem pojazdów dla potrzeb służb mundurowych.

UP.FIT – dział firmy – opracował szereg modyfikacji dla elektrycznego pojazdu Tesla Cybertruck. Takie same działania zostały podjęte dla dostosowania go do potrzeb służb ratowniczych i policji patrolowych. Firma efektami podzieliła się na stronie oraz swoim Istangramie.

Cybertrucka może być potencjalnym przełomem dla organów ścigania. Solidne rozmiary to możliwość transportowania dużej ilości sprzętu. W drugim rzędzie można umieścić siedzenia dostosowane do przewożenia przestępców. Testy pojazdu mogą sprawić, że policja sięgnie po to rozwiązanie bardziej powszechnie.

Źródło: businessinsider.com.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze