TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

PLNOG14 – branża ITC pokazała, że w jedności tkwi siła!

2 dni wybornej zabawy, połączonej z szeregiem merytorycznych wykładów i szkoleń, 750 uczestników, 35 partnerskich firm i fantastyczna impreza wieczorna z muzyką na żywo – to wszystko i więcej działo się podczas 14.edycji konferencji PLNOG w warszawskim hotelu Marriott. Do jakich wspólnych wniosków doszła polska branża ICT?


Brawa dla najlepiej ocenionych prelegentów!
Wśród prelegentów znaleźli się powszechnie znani w branży specjaliści, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wśród mówców Głównej Ścieżki najwyżej został oceniony wykład “Wireless Cloud – nowy biznes dla operatorów” Jochena Muedsama. Wśród pozostałych dni i ścieżek tematycznych największą popularnością cieszyły się prelekcje:
“Przyszłość usług transmisji danych L2. Dlaczego UPC Biznes wdrożył usługę Carrier Ethernet z certyfikatem MEF CE 2.0?” Mariusza Kasprzaka i Andrzeja Zielińskiego
“Nowości w protokole BGP na brzegu sieci” Łukasza Bromirskiego
“RIO 2014 w internecie, czyli jak wysycić grubą internetową rurę czterema serwerami” autorstwa Rafała Wiosny
“Jak budowaliśmy kolejne Data Center” Sylwestra Biernackiego
“DNS jako niedoceniana broń ISP w walce ze złośliwym oprogramowaniem” Przemka Jaroszewskiego.
Warto wspomnieć, że w tym roku po raz pierwszy zorganizowano panel dyskusyjny poświęcony cyberbezpieczeństwu. Aktywny udział uczestników dowiódł potrzebie otwartych dyskusji podczas tego typu spotkań, a nie tylko tych w formie wykładów.
Regularne mini-spotkania
Uczestnicy konferencji wykazali duże zainteresowanie pomysłem organizowania meetupów w różnych miastach w Polsce, które będą poruszać aktualne problemy i tematy, takie jak: IT Security czy DDoS. O nadchodzących wydarzeniach w wybranych miastach będzie można dowiedzieć się śledząc profil PLNOG-a  na Facebooku i Twitterze.
Najmocniejsze punkty konferencji PLNOG
Warszawska edycja PLNOG-a upłynęła w doskonałej atmosferze, którą oprócz wspaniałych gości tworzyły liczne atrakcje, nawiązujące do najpopularniejszego agenta służb specjalnych. Szpiegowska atmosfera, kasyno, wytworne trunki, łamanie kodów i szyfrów, muzyka na żywo i cenne nagrody – to wszystko złożyło się na wielki sukces, jaki odniosła konferencja.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...