TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Piotr Woźny o cyfryzacji szkół w Polsce

Piotr Woźny, były podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji i obecny doradca ministra rozwoju, w wywiadzie dla “Rzeczpospolitej” mówił między innymi o cyfryzacji polskich szkół, która jest już na półmetku. Wspomniał także, że szkoły w naszym kraju powinny mieć światłowodowy dostęp do internetu, a dzieci powinny uczyć się programowania.
Woźny sam uważa się za gracza a nie wizjonera, bowiem – jak sam przyznaje – “aktywność w sferze publicznej to pewnego rodzaju gra społeczna”.
Problem cyfrowego wykluczenia dotyczy 19,5 tysiąca szkół. Sukcesem zdaniem Woźnego jest to, że udało się znaleźć operatorów, którzy mają zlikwidować ten problem. Zapytany o to, co się dzieje z ustawą o tzw. operatorze sieci edukacyjnej, odpowiedział, że w chwili, gdy odchodził z resortu, projekt był gotowy w 95 procentach do wysłania do konsultacji międzyresortowych.
Woźny stwierdził w wywiadzie także, że dobrze się stało, iż Exatel został wyniesiony z Polskiej Grupy Energetycznej i trafił w ręce Skarbu Państwa. Podkreślił, że Exatel nie dysponuje własną siecią dostępową, a jego pełna państwowość jest tylko iluzoryczna. Korzysta bowiem głównie z sieci dostępowej operatora zewnętrznego. Przed nim długa droga, której nie przejdzie bez współpracy MSWiA, MON i MC.
Źródło: www.rp.pl

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...