TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

PIIT i #CyberMadeInPoland współpracują dla cyberbezpieczeństwa

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji w maju 2021 r. podpisała list intencyjny z Polskim Klastrem Cyberbezpieczeństwa #CyberMadeInPoland. W ramach współpracy realizowane będą założenia strategiczne  obu partnerów w kierunku budowania większej świadomości dotyczącej cyberbezpieczeństwa.

– Podstawową przesłanką do podjęcia współpracy z Klastrem są dla Izby działania mające na celu podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa, w tym wypracowanie wspólnych rekomendacji dla tego obszaru oraz edukacja społeczna. Działania obejmować będą zarówno aspekty techniczne, jak i edukacyjne, uwzględniając wieloletnią wiedzę i kompetencje ekspertów obu Stron. – powiedział Andrzej Dulka, Prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

PIIT i #CyberMadeInPoland będą współpracować  w różnych obszarach. Będzie to organizowanie wspólnych inicjatyw z zakresu cyberbezpieczeństwa, budowanie rozwiązań w obszarze cyberbezpieczeństwa, dzielenie się wiedzą i kompetencjami o cyberbezpieczeństwie czy wypracowanie rekomendacji systemowych, mających na celu rozwój polskiego przemysłu cyberbezpieczeństwa.

Członkami Rady Doradczej #CyberMadeInPoland  są Andrzej Dulka – Prezes PIIT oraz Wiesław Paluszyński – Prezes PTI i Wiceprezes PIIT.

Klaster przystał PITT tytuł Partnera Instytucjonalnego Polskiego Klastra Cyberbezpieczeństwa #CyberMadeinPoland.

Źródło: www.piit.org.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...