Pierwsze urządzenia z układem M3 już w 2023 roku

chip

Już w 2023 r. Apple może wypuścić na rynek urządzenia z 3-nanometrowym chip z 40 rdzeniami. Najprawdopodobniej będą to MacBooki Pro. W tym samym roku mają pojawić się również iPhony z układami 3-nanometrowymi.

Apple inwestuje w coraz to nowe rozwiązania i wydajniejsze procesory. „The informator” donosi o planach firmy dotyczących produkcji chipów drugiej i trzeciej generacji w najbliższych latach.

Układy M1, M1 Pro i M1 Max są wytwarzane w procesie 5-nanometrowym pozwalającym na dobrą wydajność podzespołów. Jednak już w 2022 r. ma się pojawić nowa wersja chipów Apple Silicon drugiej generacji. Te jednak nadal będą oparte na procesie 5-nanometrowym.

Planowane jest również wprowadzenie układu M2 wyposażonego w dwa moduły rdzeni zamiast jednego. To pozwoli wprowadzić na rynek procesory 20-rdzeniowe.

Na tym jednak nie koniec. Już w 2023 roku mają pojawić się układy M3. Apple wraz z produkcyjnym partnerem TSMC planuje produkcję chipów 3-nanometrowych. A to już układy wyposażone w cztery moduły z łączną liczbą 40 rdzeni.

Jednak to są śmiałe plany, a tymczasem kryzys na rynku chipów produkowanych obecnie spowalnia produkcję tabletów i iPadów. Gospodarując tym, co jest dostępne, postanowiono przesunąć komponenty do najnowszych smartfonów firmy kosztem pozostałych urządzeń.

Źródło:wirtualnemedia.pl