TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Pierwsze urządzenia z układem M3 już w 2023 roku

Już w 2023 r. Apple może wypuścić na rynek urządzenia z 3-nanometrowym chip z 40 rdzeniami. Najprawdopodobniej będą to MacBooki Pro. W tym samym roku mają pojawić się również iPhony z układami 3-nanometrowymi.

Apple inwestuje w coraz to nowe rozwiązania i wydajniejsze procesory. „The informator” donosi o planach firmy dotyczących produkcji chipów drugiej i trzeciej generacji w najbliższych latach.

Układy M1, M1 Pro i M1 Max są wytwarzane w procesie 5-nanometrowym pozwalającym na dobrą wydajność podzespołów. Jednak już w 2022 r. ma się pojawić nowa wersja chipów Apple Silicon drugiej generacji. Te jednak nadal będą oparte na procesie 5-nanometrowym.

Planowane jest również wprowadzenie układu M2 wyposażonego w dwa moduły rdzeni zamiast jednego. To pozwoli wprowadzić na rynek procesory 20-rdzeniowe.

Na tym jednak nie koniec. Już w 2023 roku mają pojawić się układy M3. Apple wraz z produkcyjnym partnerem TSMC planuje produkcję chipów 3-nanometrowych. A to już układy wyposażone w cztery moduły z łączną liczbą 40 rdzeni.

Jednak to są śmiałe plany, a tymczasem kryzys na rynku chipów produkowanych obecnie spowalnia produkcję tabletów i iPadów. Gospodarując tym, co jest dostępne, postanowiono przesunąć komponenty do najnowszych smartfonów firmy kosztem pozostałych urządzeń.

Źródło:wirtualnemedia.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...

EPIX – bieżące zmiany w punkcie wymiany

Gdyby nie EPIX, rynek telekomunikacyjny w Polsce wyglądałby dziś inaczej. To właśnie dzięki trzem...

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...