TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Pierwsze telefony 5G już za cztery lata?

Firma badawcza Strategy Analytics szacuje, że pierwsze telefony komercyjne działające w sieciach 5G pojawią się na rynku już za cztery lata, natomiast w 2025 roku ich sprzedaż przekroczy 300 milionów sztuk.
Testowane telefony 5G prawdopodobnie mogą pojawić się już w 2018 roku. Wtedy kilku operatorów planuje uruchomienie wstępnie standaryzowanych sieci 5G podczas ważnych wydarzeń sportowych, takich jak igrzyska olimpijskie w Korei – podają analitycy z Strategy Analytics w swoim najnowszym raporcie. Początkowe trudności z nowymi urządzeniami to: problemy z mało wydajnymi bateriami, z przełączaniem (handover) do sieci LTE i niestabilnością łączy. Należy przygotować się też na to, że pierwsze telefony 5G mogą być bardzo drogie.
“Plany rozwoju sieci 5G rozwijają się dobrze również w 2016 roku, zmierzając ku powstaniu nowego ekosystemu – w Chinach w 2025 r. 7 proc. mobilnych połączeń będą stanowiły systemy 5G. Plany uruchamiania 5G w 2020 r. w Chinach są zbieżne z zamierzeniami operatorów w USA, Korei Południowej i Japonii, gdzie wdrożenia przyspiesza zapotrzebowanie na szerokopasmowy dostęp podczas igrzysk olimpijskich oraz konkurencja ze strony pozostałych graczy rynkowych. Natomiast europejscy operatorzy przywiązują obecnie większą uwagę do możliwości, jakie niesie ze sobą koncepcja internetu rzeczy” — uważa Guang Yang, starszy analityk w Strategy Analytics.
A Ken Hyers, dyrektor w Strategy Analytics dodaje: — Gdy w Korei Południowej i Japonii w 2020 r. pojawią się w małych ilościach pierwsze komercyjne telefony 5G, od 2021 r. zaczną być wprowadzane w kolejnych krajach, w tym: w USA, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Chinach. Do 2022 r. w sprzedaży znajdą sie dziesiątki milionów telefonów 5G, co będzie stanowiło jednocyfrową część całkowitej sprzedaży telefonów komórkowych.
Źródło: www.telko.in

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...