Pieniądze i e-commerce na FG TIME

FG TIME
FG TIME

Sięgająca sufitu regulacja sektora finansowego, eksplodująca cena bitcoina i sposoby na sukces w e-commerce to budzące największe zainteresowanie środowe tematy poruszane na Forum Gospodarczym TIME.

Z tezą profesora Stanisława Kasiewicza o przeregulowaniu sektora finansowego zgodzili się wszyscy uczestnicy panelu dyskusyjnego „Regulacje i praktyka w realizacji cyfrowej wizji Europy 4.0 w sektorze finansowym”. Najwidoczniej rynek telekomunikacyjny nie jest jedynym, gdzie przepisy dają w skórę przedsiębiorcom.

Monika Obiegło, adwokatka z WKB Lawyers, dodała do tego także kilka krytycznych uwag dotyczących procesu legislacji, w którym często pomijane są konsultacje społeczne.

Paneliści zgodzili się natomiast, że pewna regulacja jest konieczna w sferze cyberbezpieczeństwa. Ma to szczególne znaczenie ze względu na fakt, że coraz powszechniejsze stawać się będą rozwiązania chmurowe.

E-commerce rośnie w siłę

Rynek e-commerce jest natomiast jednym z beneficjentów pandemii COVID-19. Ten stan nie oznacza jednak, że branża nie ma problemów i że wszyscy odnoszą w niej sukces.

Według danych przedstawionych przez Jacka Kineckiego (Przelewy24) wzrost wartości światowego rynku handlu za pośrednictwem internetu przekroczył w 2020 roku 100 procent! Aż 72 proc. osób korzystających z sieci dokonało w niej zakupów.

Aleksandra Dziurkowska, radczyni prawna z WKB Lawyers, podkreśliła przy tym, że wielu nowych przedsiębiorców, pragnących podbić internet, nie dość poważnie podchodzi do kwestii prawnych.

Marcin Półchłopek (Merchant Management Director, Allegro) zaznaczył natomiast, że klient kupujący w sieci, oprócz oferty i ceny, ocenia także doświadczenie posprzedażowe. Składa się na nie między innymi czas dostawy i sposób pakowania. Ważne jest więc, by bardzo poważnie podchodzić do tych kwestii.

Forum trwa dalej

Forum Gospodarcze TIME odbywa się online w dniach 8–11 marca 2021 r. Szczegółowe informacje – fgtime.pl. Uczestnictwo jest bezpłatne. ISPortal oraz magazyn ICT Professional sprawują patronat medialny nad wydarzeniem.