TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Panel online: bezpieczeństwo i cyberbezpieczeństwo MiŚOT-ów

Co prawda organizatorzy przełożyli drugi Lokalny Zjazdu MiŚOT “na żywo” na 28-29 kwietnia ze względu na wojnę w Ukrainie i troskę o bezpieczeństwo uczestników oraz zaangażowanie Zamku w Janowie Podlaskim w pomoc dla dzieci zza wschodniej granicy, zapowiedzieli jednak, że w pierwotnym terminie Zjazdu odbędzie się sesja poświęcona bezpieczeństwu i cyberbezpieczeństwu u operatorów.  

Obyś żył w ciekawych czasach – mówi chińskie przekleństwo. Niestety, w ostatnich latach spełnia się ono w nadmiarze. Mali i średni operatorzy telekomunikacyjni najpierw musieli funkcjonować w nowej rzeczywistości pandemicznej, potem przyszły duża inflacja, Polski Ład z chaotycznymi regulacjami, a teraz wojna w Ukrainie. Jak prowadzić w takich warunkach biznes, czy inwestować, jak zatrudniać, jakie ceny oferować klientom, z jakich narzędzi może skorzystać państwo w przypadku sytuacji nadzwyczajnych, czy moja firma i jej klienci są cyberbezpieczni – na te i wiele innych pytań próbujemy sobie odpowiedzieć prawie codziennie. Podczas sesji online organizatorzy drugiego Lokalnego Zjazdu MiŚOT pomogą uzyskać odpowiedzi na kluczowe pytania.

Wydarzenie online wystartuje 24 marca o godz. 9.00 na zamkniętej grupie FB drMiŚOT. Zachęcamy do zapisania się do niej (https://www.facebook.com/groups/drMISOT).

A co w programie? Związany z MdS ekspert branżowy od bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa Marcin Zemła przedstawi prezentację „Bezpieczeństwo i cyberbezpieczeństwo w czasie wojny i pokoju. Czy jesteśmy gotowi na wojnę cybernetyczną? Czy chroni nas obecnie obowiązujące prawo i instytucje państwowe?”. Następnie widzowie zostaną zaproszeni na panel dyskusyjny „Jak funkcjonować na rynku telekomunikacyjnym w czasach niespokojnych. Bezpieczeństwo prawne, ekonomiczne i techniczne małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych”. Swoją wiedzą ekspercką podzielą się Marcin Zemła i Maciej Linscheid (MdS), Ilona Malik (prawnik) i Krzysztof Zawadzki (ekonomista).

Organizatorzy zdają sobie sprawę, że dwugodzinna sesja nie wyczerpie wszystkich tematów. Proszą więc widzów o przesyłanie pytań, na które odpowiedzą już na żywo na Lokalnym Zjeździe MiŚOT w Janowie Podlaskim 28 i 29 kwietnia oraz w publikacjach na www.isportal.pl oraz na łamach ICT Professional, czyli w mediach dedykowanych małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym.

Paweł Gniadek
Paweł Gniadek
Doświadczony ekspert w obszarze komunikacji, z ponad 25-letnim stażem, ma w dorobku pracę w mediach, agencjach public relations, jak również spółkach, także dużych - giełdowych. Wraz ze współpracownikami tworzył efektywne struktury komunikacyjne i promocyjne, przygotował i nadzorował w obszarze komunikacji i promocji wiele skutecznych projektów (np. IPO, duże przejęcia, sprzedaż, konsolidacja) i kampanii, nadzorował i prowadził ambitne i bardzo efektywne projekty sponsoringowe, opracował regulacje z obszaru promocji – strategie public relations, strategie marki, strategie CSR, zasady sponsoringu, zasady promocji – a przede wszystkim skutecznie je wdrażał. W dorobku ma (wraz z zespołami) liczne nagrody i wyróżnienia, w tym m.in. wiele nagród za najlepszy raport roczny, a także przyznawane przez Gazetę Giełdy „Parkiet” dwie pierwsze nagrody za najlepsze relacje inwestorskie w latach 2014 i 2015. W 2012 roku otrzymał tytuł „Człowiek PR-u 2012” przyznawany przez branżowy miesięcznik Brief.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze