Oświadczenie w sprawie zmiany ustawy o opłatach abonamentowych

501

 
Podczas Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej, która właśnie się odbywa w Sopocie, przedstawiono oświadczenie w sprawie zmiany ustawy o opłatach abonamentowych oraz ustawy o radiofonii telewizji. Sygnatariuszami oświadczenia zostały izby samorządu gospodarczego mediów i telekomunikacji oraz operatorzy i nadawcy telewizji płatnej.
W konferencji bierze udział ponad 500 przedstawicieli firm sektora mediów, telekomunikacji i komunikacji szerokopasmowej oraz władzy ustawodawczej, regulatorów, organizacji branżowych, którzy zgodnie sprzeciwili się projektowi kontrowersyjnej ustawy:

 Wspieramy ideę mediów publicznych i popieramy finansowanie ich działalności z abonamentu. Sprzeciwiamy się natomiast stanowczo projektowi ustawy, który godzi w prawo naszych widzów do ochrony ich danych osobowych. Państwo dysponuje wszystkimi koniecznymi narzędziami i rejestrami, które umożliwiają realizację obowiązku powszechnej opłaty abonamentowej bez dyskryminacji i naruszania praw naszych klientów.