TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Ostrog.Net organizuje i inspiruje

Zakończył się Raciborski Festiwal Gamingowy, organizowany przez lokalnego operatora telekomunikacyjnego – Ostrog.Net. Święto graczy przyciągnęło mnóstwo odwiedzających z regionu, dalszych zakątków Polski, a nawet sąsiednich Czech.

E-sport, Laserowy paintball, flipery i gry arcade, RetroSfera wypełniona oldschoolowymi komputerami i konsole, RetroGraty, planszówki, cosplaye, gry terenowe – to wciąż nie wszystkie atrakcje, jakich doświadczyli uczestnicy V edycji Raciborskiego Festiwalu Gamingowego. Atrakcje te adresowane były do każdego, niezależnie od wieku i poziomu zainteresowania grami wideo.

Festiwal to także wart promowania przykład inicjatywy lokalnych operatorów w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. To dzięki poprzednim edycjom Ostrog.Net zasłużył na miano TeleOdpowiedzialnego 2023.

Nie tylko dla zabawa

Podczas festiwalu odbyła się także konferencja poświęcona cyberbezpieczeństwu. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli firm, instytucji i organizacji pozarządowych.

Grupę MiŚOT reprezentował na nim Marcin Zemła z Projektu MdS, który omówił aktualny stan polskiej cyberprzestrzeni, zagrożenia dla przedsiębiorców oraz regulacje prawne (w tym oczywiście także dyrektywę NIS2). Następnie odbyły się panele sponsorów, w których wzięli udział przedstawiciele Komputronik i Komputronik Biznes.

Wydarzenie odbywało się na Zamku Piastowskim w Raciborzu w dniach 25 i 26 maja i było nieodpłatne dla uczestników.

Marek Nowak
Marek Nowak
Redaktor naczelny ISPortal, wcześniej związany między innymi z miesięcznikiem Mobile Internet. Artykuły dotyczące nowych technologii publikował także w portalu Trojmiasto.pl. Po godzinach tworzy opowiadania science-fiction, które ukazały się w kilku już pismach literackich (Nowa Fantastyka, Epea, QFant).

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...