TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

OSE dba o bezpieczeństwo dzieci w sieci

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna rusza z kampanią promującą bezpieczeństwo dzieci w internecie. Zdaniem Janusza Cieszyńskiego, sekretarza stanu i pełnomocnika rządu ds. cyberbezpieczeństwa w KPRM, ważne jest, aby najmłodszych uczyć bezpiecznego korzystania z sieci i zwiększać świadomość dorosłych w tym zakresie.

W ramach kampanii zaplanowano działania w prasie, radiu, telewizji i internecie. Jej ambasadorem został popularny aktor Paweł Małaszyński.

Przedstawiciele OSE informują, że prowadzą kampanie mającą na celu zwiększenie świadomości dotyczącej cyberbezpieczeństwa dzięki przygotowaniu kilku platform i programów, w tym OSE IT Szkoła, mOchrona, OSEhero

– Nasza kampania to nie tylko spoty. To także, a nawet przede wszystkim, edukacja – mówi Agnieszka Żeglińska, dyrektor ds. Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Ekosystemu OSE w NASK. – Procesowi podłączania szkół do szybkiego i bezpłatnego internetu od miesięcy towarzyszą nasze działania edukacyjne wspierające uczniów w bezpiecznym korzystaniu z sieci. […] Mamy nadzieję, że dzięki kampanii przygotowywane przez naszych ekspertów poradniki, webinaria czy kursy e-learningowe dotrą do jeszcze większej grupy odbiorców i będą wsparciem dla mądrego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów internetu – dodaje.

Więcej informacji o działaniach na ose.gov.pl.

Źródło: ose.gov.pl

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze