TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Krajowy Plan Odbudowy. Polska doszła do porozumienia z Komisją Europejską

Rzecznik rządu Piotr Müller przekazał, że Polska i Komisja Europejska doszły do porozumienia w sprawie Krajowego Planu Odbudowy. Zdaniem rzecznika w najbliższych kilku, kilkunastu dniach powinno dojść do formalnego zaakceptowania KPO.

– Zarówno zespół ze strony polskiej, jaki i zespół, który został stworzony przez przewodniczącą KE, doszły do porozumienia w zakresie treści “kamieni milowych”. Te zaaprobowane przez obie strony treści “kamieni milowych” zostały właśnie przekazane do dalszej procedury, już takiej finalnej, formalnej akceptacji przez KE – czytamy w oświadczeniu Piotra Müllera.

Rzeczniczka KE Veerle Nuyts przekazała w środę, że polski Krajowy Plan Odbudowy musi zawierać zobowiązania do: likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, reformy systemu dyscyplinarnego, przywrócenia do pracy sędziów zwolnionych niezgodnie z prawem.

Polska na bazie Unijnego Funduszu Odbudowy przygotowała założenia Krajowego Planu Odbudowy, który miał pobudzić rozwój technologii i być remedium na zastój ekonomiczny. Jednakże, gdy inne kraje otrzymały już wypłaty środków, u nas temat mocno wyhamował. 

Rząd zapowiedział, że sektor IT otrzyma aż 8 mld euro na rozwój do 2026 roku, a KPO ma wspomóc cyfryzację w Polsce.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Zobacz też:

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze