TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Orlen przetestuje prywatną sieć 5G pierwszy w Polsce

Jako pierwszy w Polsce prywatną sieć 5G przetestuje Orlen. Będzie to przemysłowa sieć 5G testowana w środowisku zaawansowanej infrastruktury przemysłowej. Testy będą miały miejsce w zakładzie spółki w Płocku. Zgodę wydał UKE.

Jak podał sam Orlen, partnerami tego projektu są „renomowane firmy technologiczne, które dostarczą zaawansowaną technologicznie infrastrukturę sieci 5G oraz współpracujące z nią urządzenia”.

– Jesteśmy nowoczesnym koncernem multienergetycznym, który odpowiada na światowe trendy i nieustannie wdraża innowacyjne technologie. Dostrzegamy korzyści wynikające ze stosowania prywatnej przemysłowej sieci 5G. Pozwoli ona nam jeszcze lepiej wykorzystać potencjał cyfryzacji naszych procesów produkcyjnych, dzięki czemu praca Zakładu w Płocku będzie bardziej wydajna, niezawodna i dopasowana do zmieniającego się otoczenia – oświadczył prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Patrycja Klarecka, członek zarządu płockiego koncernu ds. sprzedaży detalicznej oceniła, że w przyszłości we wszystkich segmentach działalności PKN Orlen może znaleźć siezastosowanie dla technologii 5G.

-Jej testy wpisują się w strategię Orlen2030, w ramach której realizowany jest program digitalizacji koncernu. Liczymy, że pozytywne doświadczenia z testów w Płocku pozwolą na zastosowanie podobnych, zaawansowanych rozwiązań w całej Grupie Kapitałowej Orlen – powiedziała Patrycja Klarecka.

Testy mają potrwać do lutego 2022 r.

Źródło: orlen.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...