Orange z usługą telekomunikacyjną neutralną dla klimatu

99

Budowa sieci telekomunikacyjnej, która będzie neutralna klimatycznie, to jeden z celów Orange. W Wielkopolsce firma korzysta już z dwóch farm wiatrowych.

Orange Flex jest pierwszą na polskim rynku usługą telekomunikacyjną o neutralnym oddziaływaniu na klimat. Operator porzuca papier i plastik, a emisje CO2 równoważy inwestycjami, w tym w bioróżnorodny las.

Julien Ducarroz, prezes Orange Polska, w wypowiedzi dla Newserii: „Coraz częściej na polskim rynku – podobnie jak na całym świecie – pojawia się troska o środowisko. Każdy widzi, że z roku na rok klimat się zmienia, mamy coraz więcej katastrof naturalnych. Kolejne światowe badania wskazują, że zapobieganie zmianom klimatu musi stać się jednym z priorytetów. Widzimy to też w działaniach władz, które w coraz większym stopniu biorą pod uwagę aspekt ochrony środowiska. Nie mam też wątpliwości, że i klienci wykazują coraz większą troskę o środowisko naturalne”.

Raport Kantar, opracowany wspólnie z UN Global Compact, wskazuje, że tylko trzech na stu Polaków nie dostrzega już negatywnego wpływu człowieka i biznesu na środowisko. Natomiast 90% śladu węglowego generowanego przez firmy elekomunikacyjne pochodzi ze zużycia energii potrzebnej do utrzymania sieci.

Orange chce uzyskać zerową emisję netto do 2040 roku.

Źródło: biznes.newseria.pl