TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Operatorzy z Karaibów – czyli „piracki” iNET-Meeting!

W dniach 6-7 maja nadmorski Kołobrzeg przywitał uczestników 13-go już iNet-Meetingu słoneczną, aczkolwiek nieco wietrzną pogodą 🙂

Już w poniedziałek, tuż po długim weekendzie majowym, zorganizowane zostały cenne warsztaty dla kadry zarządzającej z zakresu pozyskiwania oraz motywowania pracowników. Jednak główna agenda konferencji, która dotyczyła spraw stricte operatorskich na dobre rozpoczęła się w dniu następnym. Wśród prelegentów oprócz firm sponsorskich, które prezentowały swoje nowe rozwiązania na uwagę zasługuje wystąpienie Pana Michała Matuszewskiego. Omawiał on aspekty przygotowania nowo wybudowanej sieci do odbiorów technicznych. Wystąpienie Pana Michała, z którym współpracuje także nasz magazyn, cieszyło się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Jednym z gości konferencji był także Pan Korwin-Mikke, którego partia odniosła sukces w ostatnich wyborach do europarlamentu.
Hotel AquariusSPA***** , w którym odbyła się konferencja to obiekt najwyższej klasy. Osoby rejestrujące się na konferencję w cenę miały wliczony również pobyt, co czyniło ofertę iNet-Group niezwykle korzystną. Uczestnicy mieli również możliwość skorzystania z wyjątkowej oferty na majówkowy weekend ALL INCLUSIVE, w dniach od 1 do 4 maja 2014 roku w tymże hotelu. Prelekcje były prowadzone profesjonalnie, a całość można było również zobaczyć na żywo za pośrednictwem streamingu internetowego. Ostatecznie w konferencji wzięło udział ok 250 osób z ponad 80-ciu firm.
Cykliczne spotkania iNET Meeting, to także okazja do wymiany doświadczeń i poglądów. Zarówno technicznych jak i organizacyjnych. Wielu z operatorów, którzy są zrzeszeni w iNet-Group od lat nie opuszczają żadnych tego typu spotkań. Najczęściej poruszanymi tematami w kuluarach, jak zauważyła nasza redakcja, były tematy związane z dotacjami w ramach działania 8.4 , wdrożeniami nowych usług oraz integracją środowiska lokalnych operatorów ISP. Rozmowom przyjała nieskrępowana atmosfera podczas samej konferencji jak i w czasie wieczornego afterparty. Tradycyjnie już „iNet-owe” imprezy integracyjne mają swój temat przewodni. Nic dziwnego, że w tym roku tematem wiodącym był wieczór piracki. Wszak byliśmy nad Bałtykiem.
Jest nam bardzo miło, iż po raz kolejny mogliśmy objąć patronatem konferencję organizowaną przez iNet-Group. Nie kryliśmy zadowolenia z faktu, że nasz magazyn został dostrzeżony przez iNet jako medium służące integracji lokalnych ISP. Z dumą odebraliśmy przyznaną nam stosowną statuetkę. Zapraszamy także do obejrzenia wybranych zdjęć w załączonej galerii.

Krzysztof Fujarski

Piracka Galeria iNET meeting:


 

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...