TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nowy procesor Intela

Miesiąc temu pojawiły się procesory Intela z serii Adler Lake. Teraz firma pracuje już nad kolejnym modelem.

Pojawiły się pierwsze przecieki na temat testowania nowego układu Intela Raptor Lake. Według doniesień test został przeprowadzony w benchmarku Crossmark. Określił on procesor jako Genuine Intel 0000. Jednak jest podejrzenie, że chodzi o Raptor Lake.

Alder Lake Core i9-12900K jest wyposażony w 8 rdzeni P-core wspierających wielowątkowość oraz 8 energooszczędnych rdzeni E-core bez obsługi dodatkowych wątków. Nowy procesor będzie prawdopodobnie składał się z 8 rdzeni P-core połączonych z 16 rdzeniami E-core.

Co ciekawe Core i9-12900K zapewnia do 49,3 proc. wyższą wydajność niż wskazywałyby przecieki dotyczące Raptor Lake. Jednak biorąc pod uwagę, że to wczesna próbka inżynieryjna procesora, można przypuszczać, że jego wydajność jeszcze się zwiększy.

Prawdopodobnie w ciągu najbliższych miesięcy pojawia się kolejne, bardziej dokładne informacje na temat nowego procesora Intela.

Źródło: dobreprogramy.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...