TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nowy operator eSIM – sposób na rozmowy w podróży

Saily ma ułatwić pilnowanie wydatków na telefon komórkowy przy podróżach zagranicznych. Jest to rozwiązanie eSIM, nad którym pracują twórcy NordVPN.

W przypadku podróżowania po Europie można korzystać z telefonu bez obaw, bo rozmowy prowadzone w państwach UE nie wymagają ponoszenia dodatkowych opłat. Jest to związane z zasadą RLAH, czyli Roam Like At Home. Oznacza to, ze zgodnie z  zasadami roamingu w Unii Europejskiej, które pozwalają na swobodę korzystania z posiadanego abonamentu bez dodatkowych opłat w całej UE.

Inaczej wygląda sytuacja podczas wyjazdów poza UE. Niedawno poruszaliśmy ten temat na przykładzie Tajlandii.

Aplikacja eSIM – remedium na wydatki na telefon w podróży

–  W dobie rosnącej popularności podróży i pracy zdalnej aplikacja eSIM jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek. W Nord Security wierzymy, że prosta i niedroga technologia ma ogromne znaczenie. Dlatego tak bardzo cieszymy się, że możemy przedstawić Saily – aplikację eSIM, która oszczędza czas i pieniądze, a nawet pomaga uniknąć nieprzyjemnych sytuacji – mówi Vykintas Maknickas, szef strategii produktów w Nord Security.

Rozwiązanie opracowuje zespół stojący za NordVPN. To jedno z najpopularniejszych na świecie cyfrowych produktów do ochrony i bezpieczeństwa. Teraz ci sami ludzie będą odpowiedzialni za prowadzenia na rynek Saily, czyli nowej usługi eSIM.

Oferta pozwoli na płynne i bezpieczne globalne połączenie z internetem. Przyda się to podczas podróży poza UE. Aplikacja ma pojawić się jeszcze w 2024 r.

–  Podczas podróży chcesz mieć ciągły dostęp do Internetu, ale nie zawsze jest to łatwe. Nawet jeśli w pobliżu znajduje się kawiarnia z otwartą siecią Wi-Fi, nie chcesz ryzykować narażenia swojego urządzenia na działanie sieci, co do której nie masz pewności, czy jest bezpieczna. Saily sprawi, że nie będziesz musiał korzystać z publicznych sieci Wi-Fi, którym nie ufasz, aby uzyskać dostęp do Internetu – przekonuje Vykintas Maknickas z Nord Security.

Karty eSim pozwalają obniżyć opłaty za roaming i połączyć się z internetem w podróży. Można kupić plan krótko- lub długoterminowy w ciągu kilku minut. Saily ma dodatkowo pomóc użytkownikom znaleźć niedrogie plany transmisji danych w jednym miejscu. Będą oni mogli wybierać z setek krajów i dziesiątek ofert, by dostosować ofertę do własnych potrzeb.

Kiedy można zarejestrować się w Saily?

Obecnie Saily jest na etapie testów wewnętrznych. Wersja beta ma być udostępniona jeszcze w tym kwartale. Ale rejestracja do czesnego dostępu jest już dostępna na oficjalnej stronie nowej usług Saily.com.


Źródło: telepolis.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze