TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w smartfonach znana jest od dawna. Pomoże to roztargnionym kierowcom, którzy tracą sporo czasu na znalezienie zaparkowanego samochodu.

Nowa funkcja map Google w Androidzie Auto to zapisywanie lokalizacji parkowania samochodu. Pomoże to w szybkim odnajdowaniu pojazdu roztargnionym kierowcom. Po zaktualizowaniu Map Google nową funkcję da się zauważyć na ekranach Androida Auto.

Zapamiętywanie lokalizacji to funkcja, która przyda się nie tylko tym, którzy są roztargnieni, ale również odwiedzającym różne miasta lub parkującym codziennie w innym miejscu.

Jak działa zapamiętywanie lokalizacji w Google Maps?

Po zapisaniu lokalizacji parkowania w Google Maps powiadomienie o tym wyświetli się w zintegrowanym smartfonie. To pozwoli na uruchomienie wskazówek  pieszego dojścia do tej lokalizacji niezależnie od miejsca, w którym dana osoba finalnie się znajdzie.

Prosty przełącznik na ekranie Google Maps w Androidzie Auto aktywujący nową funkcję sprawia, że do zapisanie lokalizacji wystarczy jeden ruch. Ułatwia to korzystanie z tej funkcji.

Nie wszystkie nowości Google Maps podobają się użytkownikom

Wprowadzenie w Google Maps w Androidzie Auto przycisku do zapisywania lokalizacji GPS zaparkowanego samochodu to tylko jedna z nowości wprowadzonych w ostatniej aktualizacji.

Inną jest zaktualizowany interfejs, co dotyczy również aplikacji w telefonie i wersji webowej Map Google. Niestety ta zmiana nie przypadła do gustu wszystkim użytkownikom. Odświeżone kolory mapy są niefunkcjonalne chociażby dla daltonistów. W sieci pojawiła się nawet petycja, o powrót do starego wyglądu map Googla i starych kolorów.

Źródło: dobreprogramy.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...

Lokalni.pl – piłka po stronie operatorów

Lokalni.pl to wyszukiwarka, która ułatwi znalezienie MiŚOT-a w gąszczu internetowych reklam i ogłoszeń. Jedyna,...