TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego – umowy abonenckie na jednej kartce papieru?

 
Trwające prace nad zmianami w Prawie telekomunikacyjnym, wprowadzić mają wyczekiwane przez Klientów usprawnienie – ułatwiające zawieranie umów abonenckich oraz prowadzących do zwiększenia ich czytelności.
Zmiana ma pojawić się w punkcie stanowiącym o tym, jakie informacje można przenieść z umowy abonenckiej do regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych.
Wszelakie postanowienia dotyczące zmian umowy oraz jej przedłużenia i rozwiązania dzięki takiej nowelizacji będą mogły znajdować się w regulaminie.
Dla Klienta to przede wszystkim udogodnienie – umowa będzie mogła zmieścić na jednej kartce papieru. Stanie się przez to przejrzysta i czytelna. Wszelakie kwestie nie znajdujące się w umowie będą w regulaminie.
Aktualnie projekt nowelizacji ustawy znajduje się w fazie konsultacji społecznych i dostępny jest tutaj: https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12300107
[źródło: Okablowani]

Michal.Koch
Michal.Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...