TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nowe mufy kopułowe „FIST 500 F6” w XBEST.PL

Dystrybutor kabli i akcesoriów światłowodowych, firma xbest.pl poszerzyła swoją ofertę o nowy rodzaj muf kopułowych marki Tycon, oznaczonych symbolem FIST 500 F6-D-14S 144J-12xD1 M5-000 oraz FIST 500 F6-T-14S 144J-12xD M5-000.

pasek

Obudowa posiada stopień ochrony IP68 i wykonana jest z wysokiej jakości materiału, odpornego na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych takich jak promieniowanie UV, wysokie (+60°C) i niskie (-40°C) temperatury oraz substancje chemiczne. Obudowa dodatkowo posiada przepust uziemienia oraz zainstalowany w kopule zawór do kontroli ciśnieniowej. Oba warianty posiadają takie same wymiary, które wynoszą: 460×180×150mm.

Mufy zostały wyposażone w hermetyczne porty, które zabezpieczają jej wnętrze przed wnikaniem wody, co pozwala na zamontowanie ich również w kanalizacji teletechnicznej. Oba warianty posiadają port owalny o wymiarach 33×88mm oraz 6 okrągłych wlotów/wylotów o średnicy 35mm.

Tacki światłowodowe nie są dołączone do zestawu z mufą, należy je zakupić osobno, dzięki czemu klient sam decyduje o ich ilości oraz rodzaju. Do prezentowanych muf można zamontować od 1 do 12 z następujących typów tacek:

Tycon FIST D-2S-12F [2x6F] – pozwalającą na organizację do 12 spawów (przy podwójnym ułożeniu), która jest najpopularniejszym typem, stosowanym standardowo z mufami typu FIST,

Tycon FIST D-1S-09F [1x9F] SPLITTER – umożliwia umieszczenie do 9 spawów oraz jednego splittera optycznego typu STEEL,

Tycon FIST D1-1S-04F [1x4F] – wyposażona w grzebień na 4 osłonki spawów,

Tycon FIST D1-2S-08F [1x8F] ANT – umożliwiają organizację do 8 osłonek spawów typu ANT, czyli metalowych, zaciskanych mechanicznie.

Z drugiej części wspornika na tacki znajduje się pole komutacyjne pozwalające na montaż do 14 adapterów SC Simplex. Montaż światłowodów magistralnych ułatwiają metalowe uchwyty, w których montowane są elementy wzmacniające kabla jak np. pręt FRP.

Mufa przeznaczona jest do zainstalowania na słupie, ścianie lub innym obiekcie (także kanalizacja) dzięki wspornikom znajdującym się w zestawie z mufą. Wsporniki jak i wszystkie metalowe komponenty wykonane zostały z materiałów odpornych na korozję.

W zestawie znajduje się komplet uszczelnień dla każdego typu portów. Ponadto w komplecie otrzymujemy zestaw akcesoriów potrzebnych i przydatnych podczas instalacji kabli w mufie jak i samej mufy, takie jak: śruby i akcesoria montażowe, taśmy uszczelniające oraz ochronne, papier kable uziemiające oraz osłonki spawów.

Dodatkowe uszczelnienia mechaniczne pozwalają na instalację w porcie okrągłym 6 cieńszych kabli zamiast jednego, np. magistralnego, o dużej średnicy.

Poniżej przedstawiono schemat nazewnictwa muf Tycon, który pomoże rozszyfrować nazwę każdej mufy.

Pełna oferta produktów marki Tycon dostępna jest na stronie internetowej www.xbest.pl. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym w celu uzyskania informacji na temat aktualnych cen oraz dostępności muf światłowodowych FIST 500 F6 oraz innych modeli.

Marek Nowak
Marek Nowak
Redaktor naczelny ISPortal, wcześniej związany między innymi z miesięcznikiem Mobile Internet. Artykuły dotyczące nowych technologii publikował także w portalu Trojmiasto.pl. Po godzinach tworzy opowiadania science-fiction, które ukazały się w kilku już pismach literackich (Nowa Fantastyka, Epea, QFant).

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...