Nowe mufy kopułowe „FIST 500 F6” w XBEST.PL

Dystrybutor kabli i akcesoriów światłowodowych, firma xbest.pl poszerzyła swoją ofertę o nowy rodzaj muf kopułowych marki Tycon, oznaczonych symbolem FIST 500 F6-D-14S 144J-12xD1 M5-000 oraz FIST 500 F6-T-14S 144J-12xD M5-000.

pasek

Obudowa posiada stopień ochrony IP68 i wykonana jest z wysokiej jakości materiału, odpornego na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych takich jak promieniowanie UV, wysokie (+60°C) i niskie (-40°C) temperatury oraz substancje chemiczne. Obudowa dodatkowo posiada przepust uziemienia oraz zainstalowany w kopule zawór do kontroli ciśnieniowej. Oba warianty posiadają takie same wymiary, które wynoszą: 460×180×150mm.

Mufy zostały wyposażone w hermetyczne porty, które zabezpieczają jej wnętrze przed wnikaniem wody, co pozwala na zamontowanie ich również w kanalizacji teletechnicznej. Oba warianty posiadają port owalny o wymiarach 33×88mm oraz 6 okrągłych wlotów/wylotów o średnicy 35mm.

Tacki światłowodowe nie są dołączone do zestawu z mufą, należy je zakupić osobno, dzięki czemu klient sam decyduje o ich ilości oraz rodzaju. Do prezentowanych muf można zamontować od 1 do 12 z następujących typów tacek:

Tycon FIST D-2S-12F [2x6F] – pozwalającą na organizację do 12 spawów (przy podwójnym ułożeniu), która jest najpopularniejszym typem, stosowanym standardowo z mufami typu FIST,

Tycon FIST D-1S-09F [1x9F] SPLITTER – umożliwia umieszczenie do 9 spawów oraz jednego splittera optycznego typu STEEL,

Tycon FIST D1-1S-04F [1x4F] – wyposażona w grzebień na 4 osłonki spawów,

Tycon FIST D1-2S-08F [1x8F] ANT – umożliwiają organizację do 8 osłonek spawów typu ANT, czyli metalowych, zaciskanych mechanicznie.

Z drugiej części wspornika na tacki znajduje się pole komutacyjne pozwalające na montaż do 14 adapterów SC Simplex. Montaż światłowodów magistralnych ułatwiają metalowe uchwyty, w których montowane są elementy wzmacniające kabla jak np. pręt FRP.

Mufa przeznaczona jest do zainstalowania na słupie, ścianie lub innym obiekcie (także kanalizacja) dzięki wspornikom znajdującym się w zestawie z mufą. Wsporniki jak i wszystkie metalowe komponenty wykonane zostały z materiałów odpornych na korozję.

W zestawie znajduje się komplet uszczelnień dla każdego typu portów. Ponadto w komplecie otrzymujemy zestaw akcesoriów potrzebnych i przydatnych podczas instalacji kabli w mufie jak i samej mufy, takie jak: śruby i akcesoria montażowe, taśmy uszczelniające oraz ochronne, papier kable uziemiające oraz osłonki spawów.

Dodatkowe uszczelnienia mechaniczne pozwalają na instalację w porcie okrągłym 6 cieńszych kabli zamiast jednego, np. magistralnego, o dużej średnicy.

Poniżej przedstawiono schemat nazewnictwa muf Tycon, który pomoże rozszyfrować nazwę każdej mufy.

Pełna oferta produktów marki Tycon dostępna jest na stronie internetowej www.xbest.pl. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym w celu uzyskania informacji na temat aktualnych cen oraz dostępności muf światłowodowych FIST 500 F6 oraz innych modeli.