W aplikacji na mojeIKP można teraz sprawdzić swojego leczenia. Dotyczy to również historii leczenia z ubezpieczenia NFZ, jak i leczenia prywatnego.
Wszystkie zdarzenia medyczne, które dotyczą pacjenta, muszą być odnotowane w systemie. Dotyczy to wizyt u lekarza pierwszego kontaktu i innych specjalistów, pobytu w szpitalu czy innych badań. Zdarzenia medyczne w systemie odnotowuje lekarz, przychodnia szpital lub laboratorium. Niezależnie od tego, czy pacjent korzystał z nich w ramach ubezpieczenia NFZ czy prywatnie.
Teraz wszystkie zdarzenia medyczne można znaleźć nie tylko w swoim Internetowym Koncie Pacjenta w zakładce „Historia leczenia”, ale również w aplikacji mojeIKP. W aplikacji znalazły się także dwa udogodnienia:
– skaner leków, który pozwala szybko znaleźć ulotkę leku i dodać lek do przypomnień przez zeskanowanie kodu z opakowania,
– ułatwienia w teście wysiłkowym przed treningami w ramach „8 tygodni do zdrowia”.
Oczywiście nadal w aplikacji można sprawdzać to, co było w niej dostępne dotychczas. Po zalogowaniu do aplikacji i wejściu do zakładki e-zdrowie. Znajduje się tam historia leczenia. Wyszukiwać w niej można konkretnych zdarzeń medycznych lub sprawdzać, jakiego rodzaju leczenie czy porady prawne znajdują się w naszej historii w wybranym roku.
W aplikacji znajdują się pobyty w szpitalu, leczenie jednego dnia, porady, wizyty, badania, cykle leczenia, świadczenia profilaktyczne, szczepienia i inne.
Sprawdzić można też historię leczenia swojego dziecka do 18. roku życia lub innej bliskiej osoby, jeśli nas do tego upoważniła.
Aplikację można pobrać na systemy Android z Google Play lub iOS z App Store. Należy ją zainstalować, a następnie zalogować się przy użyciu profilu zaufanego. Procedura jest podobna do tej przy logowaniu na Internetowe Konto Pacjenta. Aplikacja działa również w trybie offline. Można wtedy przeglądać dokumenty, które zostały pobrane podczas ostatniego połączenia z internetem.
Źródło: pacjent.gov.pl