TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nowa twarz w zarządzie KIKE

Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej (KIKE) wybrała nowe władze. W skład zarządu po raz kolejny weszli Karol Skupień (prezes Izby od 2017 roku) oraz Bogdan Kozicki. Dołączył do nich Paweł Gacka, prezes Enter T&T.

Wybory zarządu w KIKE nie zaskoczyły. Oznacza to zapewne, że Izba będzie kontynuowała obrany kierunek działań.

Kto jest kim w KIKE

Karol Skupień, menedżer branży IT i telekomunikacyjnej, w strukturach izby od lat wspierał działalność Grupy Roboczej ds. Administracji Publicznej jednocześnie angażując się w wiele projektów izbowych i operatorskich. Warto też przypomnieć, że jest także członkiem Stowarzyszenia Budowniczych Telekomunikacji oraz Stowarzyszenia Siła w Innowacji. W wolnym czasie wędruje po górach i gra w szachy.

Bogdan Kozicki od 1999 roku prowadzi firmę Ambit w Lubartowie, która szybko rozwinęła się od działalności komputerowo-usługowej do obsługi sieci i telekomunikacji (była wpisana do rejestru jako 165 firma w Polsce świadczącą usługi telekomunikacyjne). Od lat zaangażowany w działalność KIKE, między innymi jako członek komisji rewizyjnej. W praktyce w dużo szerszym zakresie wspierał też zarząd, głównie w kontaktach z operatorami i współpracującymi z izbą prawnikami. Zmianę funkcji traktuje jako kontynuację tej aktywności.

Paweł Gacka piastuje urząd prezesa spółki Enter T&T od 2013 roku. Dołączył do zarządu KIKE w 2024 r. Enter T&T to operator telekomunikacyjny z siedzibą w Poznaniu. Firma zajmuje się świadczeniem profesjonalnych usług telekomunikacyjnych dla firm, instytucji, urzędów oraz operatorów ISP. Spółka zarówno w trzecim, jak i w czwartym kwartale 2019 roku, zajęła pierwsze miejsce w kraju pod względem przeniesionych do sieci numerów telefonów.

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...