Nowa propozycja Twittera na walkę z fake newsami

Twitter testuje nowe rozwiązanie. Ma to pomóc w walce z fake newsami.  Użytkownicy będą mogli oznaczać posty, które uznają za fałszywe.

Twitter wypowiedział walkę fake newsom zamieszczonym na swojej platformie. Dlatego postanowiono wypróbować nowe rozwiązanie jakim jest oznaczanie postów uznawanych za fałszywe przez samych użytkowników. Ma to pomóc w wykrywaniu, a po zweryfikowaniu – blokowaniu fałszywych treści.

Na razie nowa funkcja dostępna jest w USA, Korei Południowej oraz Australii

Problematyczny tweet użytkownicy z tych krajów mogą oznaczyć jako  „to jest mylące”

„Możemy nie podjąć działania lub odpowiedzieć na każdy raport w eksperymencie, ale wkład użytkowników testu pomoże nam zidentyfikować trendy, dzięki czemu możemy poprawić szybkość i skalę naszej walki z dezinformacją” – zapowiedział Twitter w komunikacie.

Serwis jednak testuje różnorodne rozwiązania poprawiające funkcjonowanie platformy. Dotyczy to również tych związanych z walką z dezinformacją na Twitterze. Firma rozwija m.in. system znany jako Birdwatch. Umożliwia on zarejestrowanym użytkownikom na dodawanie notatek i kontekstów do tweedów. Ma to ułatwiać identyfikowanie fałszywych informacji.

Źródło: cyberdefence24.pl

Czytaj także: