Nielegalny światłowód Orange w Szczecinie?

382
Kiev, Ukraine - October 17, 2012 - A logotype collection of well-known social media brand's printed on paper. Include Facebook, YouTube, Twitter, Google Plus, Instagram, Vimeo, Flickr, Myspace, Tumblr, Livejournal, Foursquare and more other logos.

 
Samochód Orange zablokował w tym tygodniu  jeden z pasów remontowanej Trasy Zamkowej w Szczecinie. Stało się to przyczyną ogromnych korków.
Wśród głosów urzędników pojawił się też wpis Piotra Krzystek, prezydenta Szczecina, zawierający zdanie o uszkodzeniu położonego światłowodu. Najnowsze informacje wskazują, że jest on położony nielegalnie.
W oświadczeniu Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska, napisał:

W imieniu Orange Polska przepraszam kierowców za wczorajsze utrudnienia. Ustawienie samochodu technicznego na jednym z pasów ruchu wynikało z konieczności możliwie najszybszego naprawienia uszkodzonego przez drogowców kabla, tak by wiele instytucji publicznych i mieszkańców Szczecina ponownie mogło korzystać z internetu, od którego zostali odcięci. Nie jest prawdą, że nasz światłowód był położony w tym miejscu nielegalnie. Został wybudowany zgodnie prawem i niezbędnymi pozwoleniami. Drogowcy dostali od Orange Polska dokładną informację gdzie jest położony. To standardowa procedura przy inwestycjach drogowych i dotyczy nie tylko operatorów telekomunikacyjnych, ale też innych właścicieli infrastruktury 

Natomiast Szymon Wasilewski z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, przytoczył:

 Firma Orange nie przedstawiła ZDiTM żadnych dokumentów potwierdzających legalność lokalizacji światłowodu. Mapy również nie zawierają takich danych, a operator nie wniósł opłat za zajęcie pasa drogowego. Prowadzone jest postępowanie administracyjne. Wczorajsze zajęcie pasa drogowego nastąpiło bez uzgodnienia z ZDiTM

Ktoś tu kłamie?
[źródło: http://www.telko.in/]